Facebook Pixel

Повернення Порошенка, стрибок Маска та зростання статків мільярдерів: топ змін у рейтингу Forbes за рік

Петро Порошенко вперше з 2015 року увійшов до списку мільярдерів від Forbes. Фото: УНІАН

Петро Порошенко вперше з 2015 року увійшов до списку мільярдерів від Forbes. Фото: УНІАН

Американський журнал Forbes опублікував список найбагатших людей світу за підсумками 2020 року. У 35-му списку опинилися 2 755 мільярдерів, що на 660 більше, ніж за підсумками 2019-го.

Загальні статки всіх мільярдерів сягнули $13,08 трлн, що є рекордом. Ця цифра на $5,08 трлн більше, ніж у тогорічному підсумковому рейтингу.

Найбільше мільярдерів у США — 724 із загальними статками $4,4 трлн, на другому місці Китай (без урахування Гонконгу та Макао) — 626 мільярдерів зі статком $2,5 трлн, на третьому — Індія зі 140 мільярдерами й статком $596 млрд.

Telegram Logo
Топ-5 країн з найбільшою кількістю мільярдерів. Фото: Forbes

Топ-5 країн з найбільшою кількістю мільярдерів. Фото: Forbes

Українці в списку Forbes

Щодо нашої країни, то до списку увійшли сім осіб (роком раніше було шість). Найбагатшою людиною в Україні Forbes вважає власника енергетичного холдингу ДТЕК Ріната Ахметова — він посів 327-му сходинку рейтингу зі статком $7,6 млрд. Друге місце у Віктора Пінчука (Interpipe) — $2,5 млрд і 1249-те місце, третє — у Костянтина Жеваго (Ferrexpo, Arterium), який посів 1362-ге місце в глобальному рейтингу з $2,3 млрд.

Четверте місце дісталося одному з власників групи «Приват» Ігорю Коломойському — з $1,7 млрд у нього 1750-те місце, п'яте — у Геннадія Боголюбова, який має $1,7 млрд і 1833-тє місце. Шосте місце посів власник Roshen, якого не згадували в списку з 2015 року, Петро Порошенко. Він має $1,7 млрд і 1931-ше місце. На сьомому місці Вадим Новинський (Метінвест, Enwell Energy) — $1,4 млрд і 2141-ше місце.

Топ-10 найбагатших людей світу: список

  • Джефф Безос, США. Традиційно перше місце в рейтингу посів засновник інтернет-магазину Amazon. Наразі його статки складають $177 млрд, що на $64 млрд більше, ніж торік.
  • Ілон Маск, США. Друге місце в засновника Tesla, який за рік піднявся з 31-шої позиції рейтингу. Зробити це йому вдалося завдяки зростанню акцій Tesla на 720% за 2020 рік. Наразі його статки — $151 млрд, що на $126,4 млрд більше, ніж минулого року.
  • Бернар Арно та його сім'я, Франція. Третє місце посів бізнесмен, який курує глобальну бізнес-імперію із 75 люксових брендів, включно з Louis Vuitton і Sephora. За рік його статки збільшилися до $150 млрд — на $74 млрд.
  • Білл Гейтс, США. Засновник Microsoft, який активно займається благодійністю, цього року займає четверту сходинку рейтингу. За підсумками року його статки збільшилися на $26 млрд — до $124 млрд.
  • Марк Цукерберг, США. Статки засновника соціальної мережі Facebook за підсумками 2020 року збільшилися на $42,3 млрд — до $97 млрд.
  • Уоррен Баффет, США. Керуючий інвестиційним будинком Berkshire Hathaway, якому належать частки в понад 60 компаніях, посів шосту сходинку рейтингу. Статки бізнесмена, який останніми роками активно займається благодійністю разом із Гейтсом, за рік збільшилися на $28,5 млрд — до $96 млрд.
  • Ларрі Еллісон, США. Засновник виробника програмного забезпечення Oracle на сьомій сходинці рейтингу. Наразі його стан — $93 млрд, що на $34 млрд більше, ніж рік тому.
  • Ларрі Пейдж, США. Акціонер і член ради директорів головної компанії Google — Alphabet посів восьме місце зі статком $91,5 млрд, що за рік став більше на $40,6 млрд.
  • Сергій Брін, США. Ще один акціонер і член ради директорів Alphabet, який увійшов до топ-10 найбагатших людей світу. Брін має статки $89 млрд, за рік він збільшив їх на $39,9 млрд.
  • Мукеш Амбані, Індія. Замикає десятку найбагатших людей світу голова ради директорів і найбільший акціонер нафтової компанії Reliance Industries. Його статки налічують $84,5 млрд, що на $47,7 млрд більше за тогорічний показник.
Топ найбагатших людей за версією Forbes

Топ найбагатших людей за версією Forbes

2.png
3.png
4.png
5.png
6.png
8.png
7.png
Кінець списку мільярдерів за версією Forbes

Кінець списку мільярдерів за версією Forbes

Топ найбагатших людей за версією Forbes Thumb 2.png Thumb 3.png Thumb 4.png Thumb 5.png Thumb 6.png Thumb 8.png Thumb 7.png Thumb Кінець списку мільярдерів за версією Forbes Thumb

Контекст. Рік тому до списку найбагатших людей від Forbes увійшли шість українців: Рінат Ахметов, Віктор Пінчук, Геннадій Боголюбов, Ігор Коломойський, Костянтин Жеваго та Юрій Косюк.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини