Facebook Pixel

«Укрзалізниця» розширить вантажні перевезення в Румунію через Рахів

АТ «Укрзалізниця» планує розширити вантажні перевезення в Румунію через відновлену ділянку Рахів — Валя-Вишеулуй (Румунія).

Про це повідомив голова правління УЗ Олександр Камишін після тестового рейсу нового поїзда «Мармароський експрес» Рахів — Валя-Вишеулуй — Рахів №755/756 та №753/754.

Ця ділянка має стати третім стиком на кордоні з Румунією — найбільш завантаженому залізничному напрямку. Її відкриття разом з уже готовою ділянкою Тересва — держкордон дасть змогу відправляти додаткові 6 пар вантажних поїздів щодня.

Quote«Це додаткові 3,5 млн тонн вантажів на рік», — підкреслив Олександр Камишін.

Video [282] Укрзализныця возобновила рейс Рахов — Валя-Вишеулуй (Румыния) через 17 л...

Розклад нового поїзда «Мармароський експрес» Рахів — Валя-Вишеулуй — Рахів №755/756 і №753/754

  • Відправлення з Рахова — о 6:10 та 14:10
  • Прибуття до Валя-Вишеулуй — о 7:45 та 15:45
  • Відправлення з Валя-Вишеулуй — об 11:45 та 18:15
  • Прибуття до Рахова — о 12:20 та 18:50.

На маршруті курсує новий дизель-поїзд вітчизняного виробництва. Сполучення було відновлено через 17 років, наголосив голова компанії.

Щоб його відновити, у серпні 2022 року «Укрзалізниця» закінчила будівництво 20 км нової колії від Рахова до держкордону. Зі свого боку румунська залізниця також відремонтувала ділянку колії. Разом із прикордонною службою та митницею відкрили пасажирський перехід на кордоні.

Чим важливий маршрут Рахів — Валя-Вишеулуй

Олександр Камишін наголосив, що новий маршрут дуже важливий для України:

  1. Це ще один шлях до Румунії для українців. З Валя-Вишеулуй можна доїхати до регіонального центру Клуж-Напока (до міжнародного аеропорту, з якого є два рейси на день на Лондон), а також до столиці Румунії Бухареста.
  2. Після погодження митних і прикордонних процедур з’явиться можливість відкрити наскрізний рух з Івано-Франківська та Чернівців до Ужгорода транзитом через Румунію. Наразі райцентр Закарпатської області Рахів не має залізничного сполучення з обласним центром Ужгородом.
  3. Наступний крок — відкриття вантажного руху через ще один експортний коридор.
  4. «Останнє за списком, але точно не останнє за важливістю. Це ще один, третій перевал, який з’єднує Україну з південною Європою. Питання національної безпеки», — додав Олександр Камишін.

У серпні голова «Укрзалізниці» повідомив, що за два місяці компанія побудувала 19,3 км і 1,1 км нової колії та відкрила дві дільниці на кордоні з Румунією: Рахів — Берлебаш — держкордон і Тересва — держкордон.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Фотогалерея
18-01-kamishin3.jpg
18-01-kamishin2.jpg
18-01-kamishin3.jpg Thumb 18-01-kamishin2.jpg Thumb