Facebook Pixel

«Укргазвидобування» застосувала нову технологію для пожвавлення старих свердловин

«Укргазвидобування» застосувала нову технологію на старих свердловинах. Фото: ugv.com.ua

«Укргазвидобування» застосувала нову технологію на старих свердловинах. Фото: ugv.com.ua

Компанія «Укргазвидобування» у 2021 році застосувала технологію капілярних систем, завдяки чому досягла приросту видобутку газу на старих свердловинах на 67 млн кубометрів.

«Технологію капілярних систем фахівці «Укргазвидобування» почали застосовувати лише рік тому, і лише за цей рік вдалося збільшити видобуток газу на старих свердловинах на 67 млн куб. м і відповідно знизити виробничо-технологічні втрати», — повідомляє компанія в пресрелізі.

У компанії уточнили, що технологія капілярних систем дає змогу інтенсифікувати видобуток газу на складних свердловинах, схильних до накопичення рідини. Загалом цю технологію застосовано на 75 свердловинах в Україні.

Telegram Logo

Зазначається, що середня окупність установки капілярної системи на свердловині становить приблизно рік. Водночас на окремих свердловинах «Укргазвидобування» отримувала окупність менше ніж за один місяць. Як приклад компанія наводить свердловину №100 Західно-Солохівського родовища в Полтавській області.

Завдяки застосуванню капілярних систем на свердловинах Битків-Бабчинського родовища на Івано-Франківщині добовий дебіт зріс більш як на 40%, або на 70 тис. кубометрів газу.

Як повідомлялося, «Укргазвидобування» торік видобула 13,67 млрд кубометрів газу, що на 3,97% менше, як порівняти з 2020 роком.

Водночас структури Ріната Ахметова вже досягли видобутку природного газу обсягом 2 млрд кубометрів на рік.

Коментарі

Всі новини