Facebook Pixel

Український бізнес почав жертвувати гроші на ремонт костелу Св. Миколая (доповнено)

Горять костели в Києві (зліва) і Парижі

Горять костели в Києві (зліва) і Парижі

Керівник компанії Rozetka Владислав Чечоткін написав днем, 4 вересня, в Facebook: "Вчора сталося страшне. У Києві загорівся костел Святого Миколая. Полум'я охопило будівлю, побудовану понад сто років тому легендарним архітектором Владиславом Городецьким.

Вже зрозуміло, що вогонь сильно пошкодив костел, і для порятунку будівлі ремонтні роботи повинні початися до настання холодів.

Ми не можемо залишатися осторонь. Rozetka виділить 1 млн гривень на ці роботи. Закликаємо український бізнес приєднуватися. Це наша історія. Наша гордість".

Незабаром на заклик відгукнулися:

Telegram Logo
  • Андрій Ставніцер (SD Capital);
  • Рафал Ющак («Альфа-банк»);
  • Олег Горохівський (монобанк).

Всі вони написали про виділення по 1 млн грн.

Ставніцер додав: «Цей храм ми кожен день бачимо з вікон свого офісу. Можна сказати, це частково наш будинок і наша відповідальність».

Ющак пояснив: «Це прекрасна ініціатива. Можете розраховувати на нас».

Горохівський зазначив: «Прекрасна ініціатива і дуже правильне, добре діло. Спасибі всім небайдужим!»

Нагадаємо, що після пожежі в паризькому соборі Нотр-Дам в квітні 2019 року, французький бізнес направив до фонду його відновлення кілька десятків мільйонів євро.

Доповнення. Артур Мхитарян написав: «Taryan Group перерахує 1 млн гривень на відновлення костелу. У разі необхідності, ми готові поділитися своєю експертизою і фахівцями для реконструкції».

Ексміністр економіки Тимофій Милованов: «Я внесу 100 тис грн. Добре, що приєднуються компанії. Пропоную людям також стати частиною відновлення нашого костелу».

Міністр культури Олександр Ткаченко повідомив: "Національний будинок органної та камерної музики України є державною організацією. Відповідно, всі кошти, що надходять на його рахунки, отримують цільове призначення. І їх ніяк неможливо використовувати на інше. Тільки реставрація.

У понеділок проведемо нараду з нашими меценатами, щоб знайти додаткові форми державно-приватного партнерства в справі відновлення костелу".

Контекст. У п'ятницю, 3 вересня, пізно ввечері виникла пожежа у костелі Святого Миколая в Києві (на вулиці Великій Васильківській). Конструкція будівлі, за попередніми висновками фахівців, не пошкоджена. Але орган знищений.

Коментарі

Всі новини