Facebook Pixel
banner-kolo-md.jpg

Українських авіаборжників перестануть пускати в Європу

Українські авіакомпанії з осені можуть припинити польоти в країни ЄС через борги державному підприємству «Украерорух» за аеронавігаційне обслуговування

Це станеться через приєднання України до загальної системи маршрутних зборів Євроконтролю згідно з постановою Кабміну від 17 травня, повідомляє avianews.

«Це дає конкретні переваги кожному учаснику авіаційного ринку. Для авіакомпаній — відкритий і стандартизований процес формування ставок, їхня щорічна актуалізація і зручна оплата рахунків. «Украероруху» — повне покриття власних витрат за рахунок ставок і гарантія їхньої повної оплати авіакомпаніями», — прокоментував нововведення глава «Украероруху» Андрій Ярмак.

Уже зараз між «Украерорухом» і МАУ виникла суперечка щодо оплати понад 1 млрд. А наприкінці 2020 року держпідприємство подало в суд на SkyUp, щоб отримати 40 млн грн аеронавігаційних зборів.

Як розподіляється збір зараз

Зараз «Украерорух» самостійно виставляє рахунки за аеронавігаційне обслуговування на маршруті. Наприклад, якщо літак летить із України до Німеччини, то виставляються два рахунки — один із боку Євроконтролю за проліт до Німеччини. Другий рахунок йде від «Украероруху» за проліт над Україною.

Якщо перевізник не сплатить рахунок Євроконтролю, то польоти будуть заборонені. Але при цьому авіаперевізник може не платити українському провайдеру та затягувати погашення боргу в судових розглядах.

Як розподілятиметься збір із 1 листопада 2021 року

З листопада Євроконтроль виставлятиме авіакомпаніям єдиний рахунок за весь рейс за проліт над декількома країнами, включно з Україною. Після цього організація розподілить кошти за надані послуги між різними провайдерами.

Якщо рахунок не оплатити, небо Європи виявиться закритим, включаючи Туреччину, оскільки країна також входить до Євроконтролю.

Таким чином, оплачувати рахунки вибірково тепер не вийде. Однак санкції можуть застосовуватися тільки за нові борги. Старі борги нова система не враховуватиме.

Довідка. Збір за аеронавігацію, тобто диспетчерський супровід літаків, складається з двох частин: плати за супровід на маршруті та плати в районі аеродрому. Центральне бюро маршрутних зборів Євроконтролю збиратиме плату тільки за аеронавігацію на маршруті. Плата за диспетчерський супровід в районі аеродрому в Україні як і раніше перебуватиме в зоні відповідальності «Украероруху».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉