Facebook Pixel

Україні можуть загрожувати рекордно тривалі відключення світла взимку

Якщо армія рф продовжить атаки на енергооб'єкти в Україні, споживачі можуть зіткнутися з можливістю до 20-годинних відключень електрики в гіршому випадку. Про це повідомляє ВВС.

Наразі українцям може загрожувати тривале відключення електроенергії до восьми годин через серйозні пошкодження електростанцій, спричинені нападами рф.

Президент Володимир Зеленський, виступаючи на конференції з питань відновлення України, заявив, що рф знищила половину електроенергетичних потужностей його країни, оскільки наприкінці березня почала руйнувати її енергетичні об’єкти.

Мешканці тримільйонного міста Києва стикаються із серйозними проблемами в енергопостачанні. Гул генераторів, що працюють, наповнює місто, а вночі вулиці часто залишаються освітленими лише слабкими світловими плямами.

Україна купує електроенергію у Європейського Союзу для покриття свого енергетичного дефіциту. Міністерство енергетики заявило про плани імпортувати найбільший обсяг електроенергії у середу. Однак цього недостатньо для компенсації дефіциту, тому було заплановано загальнонаціональне відключення електроенергії протягом восьмигодинного періоду з 15:00 до 23:00. Ці заходи спрямовані на захист критичної інфраструктури, включаючи лікарні та військові об'єкти.

Якщо рф продовжить атакувати електростанції, найгірший сценарій полягає в тому, що наступної зими українці можуть проводити до 20 годин на добу без електрики та опалення. Про це повідомляє найбільша приватна українська енергетична компанія ДТЕК. Частково проблема полягає в тому, що ремонт українських теплових та гідроелектростанцій є складним та витратним процесом.

Марія Цатурян з «Укренерго», національного енергетичного оператора України, зазначила, що відновлення деяких об'єктів вимагатиме багаторічних зусиль, тоді як інші, можливо, залишаться невідновними.

Подякувати 🎉