Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Ізраїль дозволив продавати Україні власні системи проти безпілотників

Ізраїль дозволив продавати Україні власні системи проти безпілотників. Фото: Focus

Ізраїль дозволив продавати Україні власні системи проти безпілотників. Фото: Focus

Ізраїль схвалив експортні ліцензії на можливий продаж Україні систем протидії безпілотникам. Про це повідомляє видання Axios.

Це перший випадок від початку повномасштабної війни, коли Ізраїль затвердив експортні ліцензії оборонного призначення для можливого продажу зброї Україні.

За словами ізраїльських і українських офіційних осіб, експортні ліцензії були схвалені міністром оборони Йоавом Галланом і міністром закордонних справ Елі Коеном у середині лютого, коли за вказівкою Нетаньяху Ізраїль проводив перегляд своєї політики щодо війни. За словами ізраїльських офіційних осіб, цей перегляд завершено, але жодних нових рішень ухвалено не було.

Про схвалення продажу Коен повідомив президенту України Володимиру Зеленському під час його поїздки до Києва 15 лютого.

За словами ізраїльських і українських офіційних осіб, ліцензії було схвалено для двох ізраїльських компаній — Elbit і Rafael, які розробляють системи захисту від дронів.

Ізраїль запропонував Україні придбати засоби радіоелектронної боротьби для придушення та знищення безпілотників. Системи мають радіус дії приблизно 25 миль і можуть бути розташовані поруч з електростанціями або іншими важливими об'єктами для захисту від дронів.

Міністерство оборони України зацікавлено в цих системах, але вони вважаються менш важливими, оскільки Україні вдавалося перехоплювати безпілотники в 75 – 90% випадків, заявили українські офіційні особи.

«Що нам дійсно потрібно, так це система захисту від балістичних ракет», — сказав Axios український посадовець.

Він повідомив, що делегація Міністерства оборони України нещодавно відвідала Ізраїль, де їй презентували системи захисту від безпілотників. Угоду ще не підписано.

Нагадаємо, що під час відкриття десятого засідання Контактної групи з оборони України у форматі «Рамштайн» дев'ять країн узяли на себе зобов'язання надати понад 150 танків Leopard нашій країні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини