Україна втратить $4 млрд від «заробітчан»

Фото: pixabay

Фото: pixabay

2020 року обсяги грошових переказів українських заробітчан впадуть на 30% у порівнянні з минулим роком. Це означає, що Україна недоотримає близько $4 млрд валютних надходжень.

Про це повідомили в аналітичному центрі CASE Україна за підсумками вебінару з головним економістом Польської федерації підприємців Лукашем Козловські.

Польські економісти оцінили відтік українських працівників через карантин у 12%. А з урахуванням сезонних працівників (яких погано охоплює офіційна статистика) падіння вище. Утім, найбільше українських мігрантів працює в промисловому секторі Польщі, на будівництві, транспорті й підтримувальних сервісах і мають постійне працевлаштування.

Telegram Logo

Багато українців працює і в агросекторі. Проте їм буде складніше отримувати дозволи на постійне проживання – Польща поки є відкритою переважно для сезонних і циклічних працівників.

А якщо рівень безробіття в Польщі перевищить 10%, то українцям буде складніше працевлаштуватися і на постійну роботу.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Щорічно близько 2 млн українців виїжджають до Польщі на сезонні заробітки. Це основний ринок для «заробітчан». Загалом 2019 року вони переказали в Україну $12 млрд.

Раніше Нацбанк України спрогнозував трохи менше падіння грошових надходжень від українців, які працюють за кордоном, — «мінус» $2-3 млрд 2020 року.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини