Україна пропонує закуповувати LNG у США і постачати його в ЄС: що відомо

Україна пропонує закуповувати LNG у США і постачати його в ЄС: що відомо. Зображення: gasworld

Україна розглядає можливість закуповувати зріджений газ (LNG) у Сполучених Штатів, який зберігатиметься у підземних сховищах. Зокрема, це може забезпечити поставки до країни ЄС після припинення транзиту газу з рф. Про це пише «Інтерфакс-Україна» з посиланням на слова міністра закордонних справ України Андрія Сибіги.

Чи зможете Україна закуповувати LNG у Сполучених Штатів

Україна бачить великий потенціал у закупівлях зрідженого газу у США, особливо після припинення транзиту російського газу через українську територію, сказав Андрій Сибіга.

За його словами, Україна має надзвичайно потужні підземні газові сховища, тому це можливість посилити взаємовигідне співробітництво з США, а також посилити енергетичну безпеку Європи.

«Цього газу буде достатньо у разі його закачування в українські сховища для ролі України як гаранта енергетичної безпеки в Європі», – сказав міністр.

Що відомо про припинення транзиту російського газу через територію України

27 грудня 2024 року прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо пригрозив Україні припиненням постачання електроенергії у разі, якщо Київ зупинить транзит російського газу до Центральної Європи після закінчення чинної угоди 1 січня.

У відповідь на це президент України Володимир Зеленський заявив, що, ймовірно, путін доручив Фіцо відкрити другий енергетичний фронт.

1 січня 2025 року Україна призупинила транзит російського газу через свою територію, посилаючись на міркування національної безпеки.

Фіцо заявив, що припинення транзиту російського газу через Україну матиме «серйозні наслідки для всіх» у Євросоюзі, проте вони не торкнуться москви.

Також він назвав зупинку транзиту російського газу Україною «диверсією Зеленського» та застеріг щодо можливого скорочення підтримки українських біженців.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан знову почав лякати, що накладе вето на санкції ЄС проти росії, коли їх треба буде продовжувати через 6 місяців, якщо Україна не відновить транзит російського газу до блоку.

Читати на The Page