Facebook Pixel

ВВП України зріс на 9,1% у вересні 2023

ВВП України зріс на 9,1% у вересні 2023

ВВП України зріс на 9,1% у вересні 2023

Українська економіка попри війну продовжує відновлюватися. За попередніми оцінками Мінекономіки, зростання ВВП у вересні 2023 року порівняно з вереснем минулого року становило близько 9,1%. У підсумку за січень-вересень 2023 року зростання оцінюється на рівні 5,3% у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

У вересні більшість ключових видів економічної діяльності демонстрували позитивні результати. Окрім низької статистичної бази порівняння, це пояснюється ще й високою здатністю бізнесу пристосовуватись до нових викликів, а також допомогою з боку держави та міжнародних партнерів. Загалом виробнича сфера, яка понесла суттєві збитки та руйнування під час війни, поступово відновлюється.

Quote«Значний позитивний внесок у ВВП у вересні мала і сфера послуг. Вона поєднує в собі декілька складових. По-перше, йдеться про комерційну сферу послуг, яка на сьогодні є більш цифровізованою та маневреною у своїй діяльності, тому швидко адаптується до нових умов та потреб на ринках. По-друге, до сфери послуг також відноситься сфера державного управління та оборони, фінансування якої є пріоритетним під час війни», — пояснила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, у вересні наростили виробництво підприємства харчової промисловості. Це відбулося в умовах збільшення сировинної бази з боку сільгоспвиробництва та налагодження нових шляхів поставок продукції. Позитивна динаміка спостерігалась також у сферах машинобудування та виробництва будівельних матеріалів – тут зростання відбувалось завдяки реалізації проєктів відновлення, і зокрема реалізації урядової програми «єОселя». Своєю чергою, приріст у добувній промисловості пояснюється накопиченням запасів вугілля і газу на зиму.

Водночас ремонтна кампанія об’єктів генерації та мереж, перманентні пошкодження мереж через бойові дії в окремих регіонах та надзвичайно теплі погодні умови стримували виробництво і споживання електроенергії (порівняно з вереснем 2022 року).

Найбільшим стримуючими факторами для зростання економіки у вересні залишалися:

  • безпекова ситуація;
  • руйнування виробничих потужностей окремих підприємств (переважно на сході країни);
  • логістичні обмеження для експортерів.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉