Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
IT

За ґрати на 7 років: у США засуджений хакер з України

Українець Андрій Колпаков засуджений в США до семи років за участь в кіберзлочинному угрупованні. Фото: Coinspot.io

Українець Андрій Колпаков засуджений в США до семи років за участь в кіберзлочинному угрупованні. Фото: Coinspot.io

Українець Андрій Колпаков засуджений в США до семи років тюремного ув'язнення за участь в кіберзлочинному угрупованні. Крім того, в якості відшкодування завданих збитків він повинен виплатити $2,5 млн. Про це повідомив «Голос Америки».

За даними слідства, 33-річний Колпаков брав участь в крадіжці даних з кредитних і дебетових карт в США і займався координацією дій інших кіберзлочинців.

На суді українець визнав себе винним за двома пунктами звинувачення (змова з метою здійснення шахрайства з використанням електронних засобів і змову з метою комп'ютерного злому).

Колпакова заарештували в Іспанії в 2018 році разом з двома іншими українцями і звинуватили в участі в кібергруппе FIN7 (Carbanak).

capture.png

У 2019, інший громадянин України, учасник цього ж угрупування Федір Гладир у федеральному суді в американському Сіетлі визнав себе винним за звинуваченням у скоєнні кібератак і шахрайстві в обмін на зняття інших звинувачень.

За даними слідства, угруповання відправляло електронні листи з шкідливим програмним забезпеченням в готелі, казино і ресторани. Це дозволяло хакерам отримувати доступ до фінансової інформації закладів, яка потім використовувалася в корисливих цілях.

inf-carbanak-ru-1024.png

«Тільки в США FIN7 отримала доступ до комп'ютерних мереж у всіх 50 штатах і окрузі Колумбія, викравши понад 20 млн записів за картками користувачів з понад 6,5 тисячі терміналів торгових точок 3600 бізнесів», — повідомили в Мін'юсті США.

Всього хакерів звинувачують у нанесенні збитків в розмірі понад $1 млрд.

Адвокат Колпакова сказав, що його підзахисний розчарований вироком, але поважає рішення судді.

За його словами, Колпаков, який вже провів три роки під вартою, планує повернутися в Україну після відбуття терміну покарання.

Додатково. В Україні сталася масова хакерська атака на держслужби і приватні компанії. Зокрема, поширення листів зловмисників відбувалося з фейковий пошти Управління патрульної поліції Києва.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини