Відкрилася ювілейна виставка кераміки Нелі Ісупової
У Національному музеї декоративного мистецтва України в рамках проєкту «День народження в музеї» відкрилася ювілейна виставка «Простір любові» художниці-керамістки Неллі Ісупової, яка 1 березня святкувала 85-річний ювілей.
Виставка Неллі Ісупової
На виставці представлені керамічні твори мисткині з колекції музею та приватної збірки художниці. Експозиція виставки ретроспективна, демонструє всі творчі етапи в діяльності Нелі Ісупової.
Виставка Неллі Ісупової
Після навчання на керамічному факультеті Одеського художнього училища імені М. Грекова Неллі Ісупова дванадцять років працювала на одному з найкращих майолікових заводів Васильківському, де дбайливо підтримували та розвивали народну традицію керамічного розпису. І цей її творчий період позначений розписами керамічних форм розтічними васильківськими поливами.
Виставка Неллі Ісупової
Другий етап – це кераміка в стилі прибалтійських симпозіумних робіт, що характеризуються «сухим», стриманим за формою та декоруванням, геометричним стилем. І нарешті, після тривалих пошуків художниця знайшла «свій берег», свою манеру декору яскравої життєрадісної фантазійної кераміки.
Виставка Неллі Ісупової
Особлива улюблена тема художниці – чайники: яскраві, різноманітні за формами, примхливо розписані, населені пташками, рибками та дивними істотами.
Виставка Неллі Ісупової
Творчості Ісупової властиве філософське ставлення до життя, сприйняття простору в яскравих кольорах, насичених добром та усмішкою. Вона творить свій оригінальний світ образів, наповнений роздумами та почуттями. Барвистий простір чудернацьких дерев, екзотичних квітів і фантазійних предметів населяють чарівні птахи, дивакуваті тварини, в ньому живуть добродушні люди та плавають дивні риби.
Виставка проходить за адресою: вулиця Лаврська, 9.
Довідка:
Неллі Ісупова
- Неллі Ісупова — членкиня Національної спілки художників України, учасниця міжнародних виставок-конкурсів в Італії (місто Фаєнца), симпозіумів у Латвії (Дзінтарі), «Аржиля» у Франції (місто Румазьєр-Лубер), українських містах Полонному та Хусті. Її твори завжди прикрашали постійну експозицію Національного музею декоративного мистецтва України, понад 60 робіт зберігаються у фондовій збірці та експонуються у тематичних музейних проєктах.