Facebook Pixel

У KSE назвали нові коронавірусні загрози Україні

Україна все ще відстає від національного плану вакцинації. Фото: «Анадолу»

Україна все ще відстає від національного плану вакцинації. Фото: «Анадолу»

Зростання захворюваності на COVID-19 у країнах Європи та сезон відпусток загрожують стабільній ситуації з коронавірусом в Україні, вважають експерти Київської школи економіки (KSE).

За тиждень захворюваність у Європі зросла на 44%. «Спалах в Україні може бути вже наприкінці липня — в серпні залежно від того, наскільки поширюватиметься британський, південноафриканський та індійський штами вірусу», — зазначив керівник центру економіки охорони здоров'я KSE Юрій Ганіченко.

За його словами, спалах у Великой Британії вже досяг піку осінньої хвилі, а Іспанія за тиждень наздогнала рівень захворюваності у РФ і Португалії.

Telegram Logo

Експерти пов'язують зростання захворюваності в Іспанії з поширенням коронавірусу серед молоді, яка мало вакцинована.

«Вакцинація залишається дієвою. Незважаючи на стрімке зростання захворюваності у Великій Британії, госпіталізації та смертність перебувають на контрольованому рівні. Це означає, що якщо серед хворих є вакциновані, то вакцина захищає від тяжкого перебігу хвороби», — вважає Ганіченко.

У KSE вважають, що ситуація в Україні щодо великих європейських країн поступово поліпшується.

«Смертність продовжує падати. Завантаженість ковідних ліжок — на одному з найменших рівнів за весь час в Україні: реанімаційні ліжка зайняті на 15%, ліжка з киснем — на 9%, апарати ШВЛ — на 3%», — пояснив експерт.

Ганіченко підкреслив, що Україна все ще відстає від національного плану вакцинації, тому потрібно нарощувати темпи вакцинації та її охоплення. За його словами, рівень вакцинації нині становить 5,4%.

«Україна в чотири рази недовиконала план за червень. Для виконання нацплану потрібно проводити 250 тис. вакцинацій за добу, а проводиться в середньому 71 тис. щеплень», — резюмував Ганіченко.

Додатково. За добу 5 липня в Україні на COVID-19 захворіла 541 особа, померло 20 осіб.

Усього з початку пандемії в Україні зафіксовано 2 238 364 випадки зараження та 52 504 смерті.

Коментарі

Всі новини