Facebook Pixel

Фонд гарантування вкладів продав завод «Росинка» братам Супруненкам: скільки коштує

29 березня Фонд гарантування вкладів провів аукціон із продажу заводу «Росинка», що належав «дочці» російського Сбербанку АТ «МРБ».

Результати торгів було опубліковано на Prozzoro.Продажі.

Покупцем підприємства стало ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «РІКАРД». Воно запропонувало 129,7 млн грн. Остання, за даними Youcontrol, належить ТОВ «КОМПАНІЯ З УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ «АРІВО ЕССЕТ МЕНЕДЖМЕНТ», яка входить до фінансово-промислової групи братів Олександра та В'ячеслава Супруненків.

Що відомо про братів Супруненків

Старший брат — Олександр Супруненко — доволі відомий у Києві політик. У 2006 році був обраний депутатом Київської міської ради за списком Блоку Леоніда Черновецького як безпартійний. У 2014 році він знову ненадовго став депутатом Київради, але цього разу не входив до жодної фракції.

У 2007 році був обраний депутатом Верховної Ради 6 скликання 145-м номером у списку Партії регіонів, був членом цієї партії. У 2011 році вийшов із партії, проте залишився у фракції. У 2014 році знову став нардепом-мажоритарником від Києва, увійшовши до фракції «Воля народу».

Молодший брат — В'ячеслав Супруненко — з 2002 до 2011 року був депутатом Київради. Він одружений із дочкою ексмера Києва Леоніда Черновецького Христиною.

З-поміж фінансових активів братів: «Асвіо банк», ПАО «Київхліб» і фірми, пов'язані з будівництвом і нерухомістю.

Що отримають нові власники заводу «Росинка»

  • завод безалкогольних напоїв загальною площею 22,5 тис. м неподалік ст. метро «Шулявська»;
  • технологічне та допоміжне обладнання з виготовлення безалкогольних напоїв;
  • акції юридичної особи-позичальника та майнові права інтелектуальної власності на знак товарів і послуг, зокрема на товарний знак «Росинка»;
  • дебетову заборгованість перед підприємством.

Перед початком аукціону Фонд гарантування вкладів попередив, що йдеться про продаж права вимоги за кредитами, а не самого майна. Тому переможцю ще доведеться поборотися в судах за отриманий лот.

Кошти, отримані від продажу активів неплатоспроможних банків, Фонд спрямовує на розрахунки з їхніми кредиторами.

Чому завод «Росинка» продали

Київський завод безалкогольних напоїв «Росинка» побудували в серпні 1960 року. Підприємство було відомо своїми безалкогольними напоями, зокрема, квасом, «Тархуном», «Буратіно» та багатьма іншими напоями.

Функціонував завод до 2015 року, допоки рішенням Господарського суду Вінницької області не був проголошений банкрутом. Завод мав кредитні зобов’язання перед Сбербанком на 1 млрд грн. Але ще до їхнього завершення російський банк включив «Росинку» в каталоги своєї нерухомості, оцінивши в 330 млн грн і виставивши на аукціон у 2017 році. І це попри те, що рішення ще не було й завод банку не відійшов. Однак російський Сбербанк вирішив, що може провести відчуження заводу самостійно.

На ситуацію звернула увагу столична влада. Київська міська рада 15 травня 2019 року ухвалила рішення, згідно з яким будь-які компанії з росії не можуть отримувати в користування чи власність земельні ділянки, що належать Києву. До цього виведення коштів з України за допомогою російських банків намагалися припинити указом президента у 2017 році, але росіян це не зупинило. Зупинила їх націоналізація, коли 12 травня 2022 року рішенням РНБО все майно АТ «МРБ» разом із борговими зобов'язаннями перейшло в розпорядження Фонду держмайна.

На сьогодні завод «Росинка» разом із фірмовим магазином, які розташовані за адресою вул. Антона Цедика, 6, перебувають у запустінні й не працюють. Нам вдалося знайти рішення Печерського районного суду Києва, у якому розглядається змова неназваних фізичних осіб зі Сбербанком, а також накладається арешт на майно ТОВ «КЗН «Росинка» й надається перелік цього майна. В інформації про підприємство також зазначено значну податкову заборгованість.

Подякувати 🎉