Близько 25% мешканців Кривого Рогу отримають доступ до централізованого водопостачання, де якість води відповідає всім нормам та стандартам. Це стало можливим завдяки запуску першої нитки водогону «Інгулець – Кряжеве», інформує міністр громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.
«Щойно запустили процес забору води для мешканців Кривого Рогу через першу нитку в ланці «Інгулець – Кряжеве». Це частина нового магістрального водогону на Дніпропетровщині, яку почали будувати на третій день теракту на Каховській ГЕС», — повідомив він.
Як і коли Кривий Ріг буде повністю забезпечений водою?
Наразі вода з річки Інгулець подається насосною станцією до підземного 16-кілометрового трубопроводу. Після цього вода потрапляє в відкритий канал південного водосховища, а згодом її отримують мешканці Кривого Рогу, зазначив голова Агентства відновлення та інфраструктурних проєктів Мустафа Найєм. Цей процес триватиме до 10 днів.
«Як і обіцяли, на облаштування першої нитки нашій команді знадобилось менше двох місяців (76 днів) з дня підриву Каховської ГЕС. Внаслідок катастрофи без води залишились майже 70% жителів міста. У деяких районах вода не найкращої якості подається двічі на добу протягом двох годин», — наголосив Найєм.

Частина водогону Інгулець — Кряжеве відкрита — Мустафа Найєм


Частина водогону Інгулець — Кряжеве відкрита — Мустафа Найєм

Частина водогону Інгулець — Кряжеве відкрита — Мустафа Найєм



Перша нитка водогону закриє майже 25% потреб міста, каже він. За попередніми пробами, якість води відповідає всім нормам та стандартам.
Загалом ланка «Інгулець – Кряжеве» складається з чотирьох ниток. У кінці вересня — на початку жовтня має відбутися запуск решти трьох ниток ділянки «Інгулець – Південне». Це дозволить повністю забезпечити Кривий Ріг водою. Попереду – запуск ліній «Марганець – Нікополь – Покров», довжиною 40,9 км і «Запоріжжя – Томаківка – Марганець», довжиною 76,7 км.
Нагадаємо, через підрив Каховської ГЕС внаслідок російського теракту 6 червня 2023, перебої з водопостачанням мають близько мільйона українців. У деякі населені пункти воду доводиться підвозити цистернами.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також