Facebook Pixel

Від початку війни у бюджет України зароблено понад 10 млрд грн через Прозорро.Продажі

За час повномасштабної війни державна електронна торгова система Прозорро.Продажі допомогла заробити до бюджетів різних рівнів понад 10 мільярдів гривень. З 24 лютого в системі відбулося понад 18 тисяч успішних онлайн-аукціонів з реалізації публічних активів.

Quote«Пріоритет уряду й міністерства економіки під керівництвом Юлії Свириденко – створення середовища для розвитку бізнесу й зростання економіки вже сьогодні, не чекаючи завершення війни. А також єдині правила гри на ринках. Один з кроків до цього – прозорість й антикорупція в управлінні публічним майном. Завдяки онлайн-аукціонам у державній електронній торговій системі громадяни мають можливості чесно конкурувати за активи й бути впевненими у гарантіях угод, а державі – знаходити нових ефективних власників обʼєктам й заробляти гроші для підтримки армії під час війни», — зазначив заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

З 10 млрд гривень 2.7 млрд принесли успішні аукціони з реалізації активів банків-банкрутів, які оголосив в системі Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). Два млрд гривень надійшли до державного та місцевих бюджетів від малої приватизації державного і комунального майна на Прозорро.Продажі. Успішні земельні онлайн-аукціони допомогли заробити до бюджетів різних рівнів майже мільярд гривень під час війни.

Quote«В умовах повномасштабної війни для держави та громад значним викликом в тому числі стало наповнення бюджетів, адже гроші потрібні і на гуманітарні потреби, допомогу армії, відбудову зруйнованої інфраструктури. Система Прозорро.Продажі не припиняла свою роботу з 24 лютого минулого року і за цей час онлайн-аукціони в системі оголосили майже 3.6 тисяч організаторів — це і держоргани, і корпоратизовані підприємства, і місцеві громади, і приватний бізнес», — прокоментував CEO Прозорро.Продажі Сергій Бут.

Серед найдорожчих обʼєктів, які бізнес придбав у прозорий та конкурентний спосіб під час війни в державній електронній торговій системі такі: спецдозвіл на користування надрами на Майорівську площу за 1.1 млрд гривень, майнові права та права вимоги від ФГВФО за 410 млн і 350 млн гривень відповідно, оренда земельної ділянки загальною площею 35 тис га за 310 млн гривень, та державний порт — Усть-Дунайський за 200 млн гривень. Конкуренція на цих аукціонах дозволила встановити ринкову ціну за ці активи.

За даними публічного модуля аналітики Прозорро.Продажі наразі на етапі укладання угод в системі є ще понад дві тисячі аукціонів, які можуть принести до бюджетів ще 2.7 млрд гривень.

Станом на 14 квітня в державній електронній торговій системі наразі оголошено понад 4.5 тисяч онлайн-аукціонів на більше 10.4 млрд гривень, в яких можна брати участь. Серед оголошених на Прозорро.Продажі торгів 1.6 тисяч земельних е-аукціонів, майже 1.4 тисячі електронних торгів з комерційних продажу й оренди, 500 торгів з продажу активів банків-банкрутів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉