Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У 2020 році гривня залишиться дорогою — прогноз глави Нацбанку

Курс гривні в 2020 році не буде суттєво падати. Такий прогноз дав голова Нацбанку Яків Смолій в інтерв'ю «KRYM — критичне мислення»

Quote«Говорити про те, чи буде істотне ослаблення гривні в майбутні періоди, мабуть, не потрібно», — повідомив Смолій.

Він розповів, що на українському ринку наприкінці 2019 року продавали валюти дуже багато, що також вплинуло і на її вартість. Пов'язано це з істотними інвестиціями іноземців у боргові цінні папери уряду, які склали $4 млрд у рік. Нацбанк викупив з ринку майже $8 млрд надлишкової валюти.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. Поступове зміцнення гривні спостерігається з початку 2019 року. Наприкінці грудня 2019-го гривня ситуативно зміцнювалася навіть нижче за 23 грн за долар США.

Надлишкові обсяги валюти НБУ викуповує в золотовалютні резерви (ЗВР). Зокрема, у грудні 2019-го чистий викуп у ЗВР склав $1,6 млрд, що є одним з кращих показників в історії НБУ. Інтенсивніше викуповували тільки в листопаді 2005-го – унаслідок надходжень від реприватизації «Криворіжсталі», а також у липні 2008-го – після осідання курсу з 5,05 до 4,85 гривень за долар США.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Зміцнення гривні вплинуло на зменшення держборгу України на 101,3 млрд грн станом на середину жовтня 2019 року.

Міністр розвитку торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов очікує в 2020 році зміцнення курсу гривні, але він насамперед буде залежати від кон'юнктури на зовнішніх ринках.

Українські банкіри висловили думку, що після невеликої девальвації гривні під час новорічних свят на рівень 23,7 за долар США національна валюта відновить зміцнення у другій половині січня.

Коментарі

Всі новини