Після невеликої девальвації гривні до рівня 23,7 за долар США, національна валюта відновить зміцнення в другій половині січня.
«З огляду на дефіцит бюджету, Мінфін, швидше за все, продовжить розміщення ОВДП на аукціонах і в наступному році, а значить, приплив валюти від нерезидентів під покупку держпаперів залишиться одним з основних факторів, що впливають на зміцнення гривні», — сказала начальник управління казначейства «Банку Форвард» Наталія Шишацька в коментарі інформагентству «Інтерфакс-Україна».
Таку ж думку висловив і скарбник банку «Кредит Дніпро» Олег Курінний. «При збереженні попиту на ОВДП з боку нерезидентів курс може не тільки стабілізуватися, але і почати зміцнюватись», — сказав він.

Старший аналітик Райффайзен Банку Аваль Михайло Ребрик стверджує, що для подальшої девальвації гривні немає ніяких причин. «Виходячи з характеру руху, характеру угод на міжбанку, якими забезпечено зростання, і того факту, що котирування на готівковому ринку випереджають міжбанк, я схильний вважати, що поточне ослаблення гривні ситуативне», — зазначив він.
За його словами, причиною ослаблення гривні стали активні покупки валюти НБУ, якими він захистив рівень 23,25-23,30 грн за долар США і аукціон Нацбанку на $1 млрд. Для учасників ринку і населення це стало сигналом здійснювати відкладені покупки і закриття коротких спекулятивних позицій.
Контекст. За підсумками суботи 28 січня курс гривні зафіксувався на позначці 23,69 грн за долар США. Таким чином, національна валюта зміцнилася з початку року на 14,5%.
За даними агентства Bloomberg, з початку року курс гривні по відношенню до долара США виріс на 19%.
За прогнозами аналітиків JP Morgan, курс гривні до кінця 2019 го мав скласти 25 грн за долар США. Згідно з тим же прогнозом, в першому кварталі 2020 року гривня ослабне до 25,5 грн за долар США, у другому — до 26,3 грн/$1, а в третьому — до 27 грн/$1.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Ревізія стану енергетичного сектору після зими та заяв про «енергетичне перемир’я»
We make it Grain: реєстрацію на міжнародну конференцію Grain Ukraine 2025 відкрито