Трасу Харків-Дніпро-Запоріжжя передадуть в концесію

Маршрут Харків-Дніпро-Запоріжжя буде оновлено за рахунок приватних інвестицій в рамках програми державно-приватного партнерства.

Мінінфраструктури, Укравтодор, Всесвітній банк і Міжнародна фінансова корпорація в Україні представили відповідну презентацію, повідомили Харків Times в прес-службі Служби автодоріг в Харківській області.

Запропонована модель державно-приватного партнерства передбачає зобов'язання приватного інвестора оновлювати і розвивати існуючу дорогу. У разі якісного виконання зобов'язань за утрманням дороги, Дорожній фонд буде фінансово його підтримувати.

Telegram Logo

Подібним чином будуються взаємовідносини держави з підрядниками — експлуатуючими організаціями. Однак в даному випадку крім збереження доріг в рамках проекту передбачається і їх ремонт.

За інформацією Міністерства інфраструктури, на ділянці Харків — Дніпро — Запоріжжя (M-29, M-04, M-18) передбачається поточний і капітальний ремонт дороги. Орієнтовний обсяг початкових інвестицій $370 млн.

Контекст. За даними Укравтодору, в ремонті потребує 61% всіх доріг. Всесвітній банк спільно з Укравтодором та Міністерством інфраструктури визначили об'єкти, які увійдуть в програму в першу чергу. Йдеться про шість ділянках доріг загальною протяжністю 1500 км:

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!
  • Ділянка дороги М-03 від Борисполя до Полтави;
  • Частина дороги М-06 від Києва до Рівного;
  • Маршрут від Дніпра до Кривого Рогу і Миколаєва (М-04, Н-11);
  • Маршрут Ягодин — Ковель — Луцьк (М-07, М-19);
  • Маршрут Харків — Дніпро — Запоріжжя (М-29, M-04, M-18);
  • Частина дороги М-14 від Херсона до Миколаєва.

Укравтодор планує не просто підтримувати дороги в хорошому стані, але підвищити характеристики їх безпеки. З'являться нові об'їзди населених пунктів, дворівневі переходи, сучасні розв'язки, освітлення на всій протяжності доріг тощо. Передбачається, що 1500 км державних доріг найближчим часом за якістю і продуманості вийдуть на світовий рівень.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини