Facebook Pixel

Трамп встановив 25% мита на імпорт сталі і алюмінію: тарифна війна набирає обертів

Президент Дональд Трамп запровадив 25% мито на імпорт сталі та алюмінію, щоб захистити політично важливі галузі промисловості США від найближчих союзників країни, зауважує Bloomberg. Нові тарифи набудуть чинності з 12 березня 2025 року.

Мита широко застосовуватимуться до всього імпорту в США сталі і алюмінію, включно з Канадою та Мексикою, головними постачальниками металів до країни.

Чому Трамп хоче підвищити тарифи на сталь і алюміній

Трамп заявляє, що це допоможе зміцнити внутрішнє виробництво та створити більше робочих місць у США, і попереджає, що тариф на імпорт металів «може зрости».

Нові ставки набудуть чинності опівночі 12 березня 2025 року за вашингтонським часом, йдеться у заявах Білого дому, опублікованих увечері в понеділок.

«Ми вводимо 25% тариф на весь алюміній і всю сталь без винятку, і це означатиме, що в Сполучених Штатах буде відкрито багато підприємств», — заявив Трамп, підписуючи накази в Овальному кабінеті.

Хоча заходи не передбачають винятків для торговельних партнерів, Трамп зазначив, що він може розглянути виключення для Австралії, тому що країна імпортує американські літаки.

Біржа відреагувала стриманим оптимізмом. Акції найбільших американських виробників сталі і алюмінію вночі трохи зросли: Alcoa Corp. (алюміній) додав близько 1%, а Nucor Corp. (сталь) – 0,5%. Водночас ф'ючерси на акції США на азійських біржах впали на 0,2%.

Нові мита – це неприємне доповнення до вже введених 10% тарифу на товари з Китаю і 25% мита для Канади і Мексики, дію яких призупинено на місяць.

Президент США також повторив свою погрозу встановити взаємні мита проти країн, які мають власні тарифи на імпорт із США, – мовляв, це може бути оголошено протягом наступних двох днів.

Білий дім розглядатиме можливість встановити мита на імпорт автомобілів і напівпровідників, а також у інших секторах.

Як мита на імпорт металів можуть вплинути на економіку США

Трамп встановив тарифи відповідно до розділу 232 Закону про розширення торгівлі, який дає президенту широкі повноваження вводити торгові обмеження з міркувань внутрішньої безпеки. Він вже скористався цим законом для встановлення тарифів на сталь та алюміній у 2018 році, за першої каденції.

Тоді ринок праці в промисловості США тільки-но почав зростати завдяки тому, що Трамп відкрив своє президентство зниженням податків. Але потім він запровадив мита на сталь і алюміній у березні 2018 року і вирішив почати торгову війну з Китаєм. За наступний рік США стикнулись зі скороченнями в промисловості і падінням промислового виробництва в цілому.

Якщо у 2018 році тарифи стосувалися здебільшого виробництва сирої сталі і первинного алюмінію, то через сім років адміністрація Трампа планує поширити мита на весь ланцюг постачання, включаючи дистрибуцію і продаж готової продукції. Це матиме широкомасштабний вплив на ціни для величезної кількості споживачів у США. Нові тарифи включатимуть прокат і сляби, які перетворюються на продукти з високою доданою вартістю, від автомобілів до віконних рам і хмарочосів.

Таким чином Трамп виконує багаторічні мрії найбільш екстремальних прихильників торгового протекціонізму, з легкою іронією коментує Bloomberg.

Bloomberg порівняв імпортні мита у світі з США. Тарифи на імпорт в Україні і ЄС зараз трохи (менш ніж на 2 відсоткових пункти) вищі за американські.

Bloomberg порівняв імпортні мита у світі з США. Тарифи на імпорт в Україні і ЄС зараз трохи (менш ніж на 2 відсоткових пункти) вищі за американські.


Подякувати 🎉