Президент США Дональд Трамп заявив, що хоче ввести широкі мита на всю імпортну сталь, алюміній та мідь, а також на мікросхеми, напівпровідники та ліки. Таким чином Трамп хоче збільшити виробництво цих товарів усередині країни. Про це пише USA Today.
Навіщо Трампу широкі мита на імпорт до США
Дональд Трамп пояснює масштабні мита, які він хоче ввести на сталь, алюміній і мідь, мікросхеми, напівпровідники і ліки, які імпортують США, тим, що це допоможе збільшити виробництво аналогів всередині країни.
Новообраний президент також порівняв свій підхід до жорстких мит, які понад сторіччя тому ввів тодішній президент США Вільям Мак-Кінлі у 1890-х роках.

«Сполученим Штатам настав час повернутися до системи, яка зробила нас багатшими та могутнішими, ніж будь-коли раніше», – сказав Трамп.
Економічні експерти зазначають, що тарифи на імпорт можуть пришвидшити інфляцію, зокрема, ціни зростатимуть для споживачів. Тоді як Трамп обіцяв своєю політикою знизити інфляцію у США.
«Ми повинні повернути виробництво в нашу країну. Був час, коли ми робили один корабель на день. А тепер ми не можемо побудувати корабель. Ми не знаємо, що в біса ми робимо. Усе пішло в інші місця та інші землі», – сказав Трамп.
Новий міністр фінансів США Скотт Бессент пропонує загальний універсальний тариф на весь імпорт до США у розмірі 2,5%, проте з часом він може сягнути 20%. Саме такий розмір Трамп називав під час передвиборчої кампанії.
Дональд Трамп налаштований повернути виробництво комп'ютерних мікросхем, напівпровідників та фармацевтики у США, а мита на ці товари мають сприяти процесу.
«Вони покинули нас і поїхали до Тайваню, який, до речі, займає близько 98% виробництва чипів. Ми хочемо, щоб вони повернулися, і ми не хочемо давати їм мільярди доларів, як ця безглузда програма, яку мав Байден», – заявив Трамп.
Трамп також пообіцяв ввести загальні 25% мита на товари з Мексики та Канади до 1 лютого 2025-го. Так він намагається зменшити нелегальну міграцію та контрабанду з цих країн. Окрім того, він хоче ввести додаткові 10% мит на товари з Китаю.
Нагадаємо, Трамп також лякав, що введе мита та санкції проти Колумбії, якщо вона не прийматиме своїх громадян, які незаконно проживали у Штатах. Колумбійський президент Густаво Петро погодився на умови США, тому Трамп скасував тарифи, проте залишив їх у «резервному стані».
Широкі мита на імпорт продукції металургії з Китаю, Канади і Мексики Трамп вже вводив за своєї попередньої каденції.