У п’ятницю, 24 січня, міністр закордонних справ Данії Ларс Локке Расмуссен провів телефону розмову з державним секретарем США Марко Рубіо. Вони домовилися згодом обговорити питання безпеки в Арктиці разом із Гренландією.
Про це повідомляє Reuters.
Як вказано в публікації, Расмуссен і Рубіо провели 20-хвилинну розмову в «доброму і конструктивному тоні». Вони обговорили Україну, європейську безпеку і ситуацію на Близькому Сході.

«Безпека в Арктиці не була на порядку денному, але було домовлено, що вона буде обговорена між Сполученими Штатами, Данією та Гренландією пізніше», — повідомили в данському МЗС.
Що відомо про заяви Трампа щодо приєднання Гренландії до США
23 грудня 2024 року Трамп написав у Truth Social: «Володіння і контроль над Гренландією є абсолютною необхідністю». У відповідь на це Муте Егеде, прем’єр острова, який має автономію від Данії, одразу відповів, що Гренландія не продається.
7 січня, відповідаючи на запитання журналіста, Трамп не дав обіцянку не застосовувати військову силу для контролю над Гренландією та пригрозив Данії економічним тиском. Також цього дня Дональд Трамп-молодший відвідав Гренландію з неофіційним візитом.
У відповідь на таку риторику новообраного американського президента міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро заявив, що Європа не дозволить іншим державам атакувати її суверенні кордони. Хоча й він не вірить, що США вторгнуться на острів.
Крім того, канцлер Німеччини Олаф Шольц підкреслив, що європейські партнери одностайно відстоюють непорушність кордонів як наріжний камінь міжнародного права.
8 січня міністр закордонних справ Данії Ларс Локке Расмуссен заявив, що Гренландія може стати незалежною державою, якщо її жителі захочуть, однак навряд чи вона приєднається до США.
21 січня Трамп знову заговорив про Гренландію. За його словами, Штати мають придбати Гренландію з міркувань «міжнародної безпеки».
Того ж дня депутат Європейського парламенту Андерс Вістісен з групи «Патріоти за Європу» обматюкав Дональда Трампа через його заяви щодо купівлі Гренландії.