Facebook Pixel

Світовий банк виділив $350 млн для економічного відновлення України

Цей позику допоможе пом'якшити наслідки пандемії COVID-19. Фото: dzi.gov.ua

Цей позику допоможе пом'якшити наслідки пандемії COVID-19. Фото: dzi.gov.ua

Рада виконавчих директорів Світового банку вирішила надати Україні $350 млн у рамках Першої позики на політику розвитку в сфері економічного відновлення (ППР). Кошти призначені для підтримки реформ, які є критично важливими для економічного відновлення. Цей кредит також допоможе пом'якшити наслідки пандемії COVID-19.

Основними реформами, які підтримуються в рамках ППР, є:

  • зміцнення земельного та кредитного ринків шляхом створення ефективного ринку сільськогосподарських земель та врегулювання проблемних кредитів у державних банках;
  • підтримка демонополізації та антикорупційних інституцій, а також реструктуризація газового сектору;
  • посилення системи соціального захисту.

Україна зробила історичний крок до створення прозорого і ефективного ринку сільськогосподарських земель і розблокування інвестицій в сільське господарство, прийнявши закон про обіг сільськогосподарських земель, зазначив Фарук Кхан, провідний економіст Світового банку по Білорусі, Молдові та Україні. «Для забезпечення прозорості та ефективності ринку землі важливо прийняти і запровадити додаткове законодавство, спрямоване на зміцнення управління земельними ресурсами, вдосконалення процедури відчуження, розширення доступу до фінансування для малих фермерських господарств, і поступового зняття обмежень на купівлю земель для всіх категорій інвесторів», – додав він.

Telegram Logo

Цей кредит є одним з двох запланованих. Як очікується, другий буде спрямований на надання підтримки у розробці додаткового законодавства у сфері земельної реформи та поліпшення пенсійних виплат вразливому населенню літнього віку.

Контекст. ППР є частиною підтримки, що надається Світовим банком Україні для подолання наслідків COVID-19. Вона доповнює фінансування в $135 млн на проєкт «Покращення охорони здоров'я на службі у людей» і $150 млн на проєкт «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», яке було нещодавно схвалена Всесвітнім банком.

Коментарі

Всі новини