Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Справа Приватбанку. Верховний суд Великої Британії відхилив скаргу Коломойського

Ігор Коломойський. Фото: УНІАН

Ігор Коломойський. Фото: УНІАН

Верховний суд Великої Британії не задовольнив клопотання, які подавали колишні власники Приватбанку Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов і шість пов'язаних з ними компаній. Вони хотіли оскаржити ухвалене у жовтні 2019 року рішення Апеляційного суду, який підтвердив правомочність англійського суду розглядати позов фінустанови до ексвласників.

Як повідомили у пресслужбі Приватбанку, суд не задовольнив клопотання, оскільки вони не стосуються питань права, які потрібно розглядати зараз.

Крім цього, Верховний суд зобов'язав Коломойського, Боголюбова та пов'язані з ними компанії відшкодувати Приватбанку витрати, яких банк зазнав у ході невдалих клопотань ексвласників.

Quote«У Коломойського та Боголюбова більше немає ніяких способів оскарження, тому позов банку надалі буде розглядатися по суті у Високому суді Лондона. Банк упевнений, що зможе відшкодувати понад $3 млрд», — резюмували в Приватбанку.

Контекст. Націоналізували Приватбанк у грудні 2016 року. До цього він належав Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову. Мінфін став власником 100% акцій банку, а держава вклала в нього понад 155 млрд грн.

Приватбанк у грудні 2017 року подав позов проти Коломойського, Боголюбова та шести компаній — трьох англійських і трьох, які зареєстровані на Британських Віргінських островах. Саме тоді суд у якості забезпечувального заходу наклав всесвітній арешт на активи на загальну суму $2,5 млрд.

У березні 2018 року ексвласники оскаржили рішення Високого суду Лондона, вимагаючи перенести процес до Швейцарії або до України, обґрунтовуючи це тим, що розгляд потрібно здійснювати за місцем проживання або в країні громадянства відповідачів.

На початку грудня 2018 року суддя погодився з доводами відповідачів і зазначив, що Приватбанк не надав жодного прямого пояснення, чому позов було подано проти зазначених компаній. Суддя зауважив, що Приватбанк подав позов проти британських компаній тільки для того, щоб таким чином залучити до справи Коломойського та Боголюбова.

У жовтні 2019 року Апеляційний суд Лондона й Уельсу задовольнив апеляційну скаргу Приватбанку та погодився з доводами захисту, що справа належить до британської юрисдикції.

Основна сума позову банку в момент ініціювання становила $1,9 млрд, згодом її було збільшено до $2,6 млрд. Зараз сума становить уже близько $3 млрд – з урахуванням відсотків, які продовжують нараховуватися.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини