Суд відправив до СІЗО менеджмент Полтавського ГЗК. Його звинувачують у крадіжці щебню на 33,5 млн грн. Однак Ferrexpo заперечує його звинувачення та його арешт.
Про це пише Нацполіція та пресслужба Ferrexpo.
Арешт менеджменту Полтавського ГЗК: деталі
За даними слідства, Лотоус разом зі своїм заступником та двома начальниками відділів організували схему з незаконного продажу щебню, добутого на території Полтавського ГЗК. Всього посадовці продали понад 885 тонн щебеневої продукції вартістю понад 33,5 млн грн. Також Нацполіція написала, що Лотоус та його підлеглі наразі у СІЗО без права застави
Арешт менеджменту Полтавського ГЗК: реакція Ferrexpo
Ferrexpo зазначає, що у слідства немає доказів, що Лотоус та його підлеглі незаконно добували корисні копалини.
«У жодну злочинну змову менеджмент Полтавського ГЗК не вступав і доказів такої змови немає. Пояснюючи суть змови, НПУ зазначає, що «маючи ліцензію на видобуток залізної руди» підприємство нібито «незаконно переробляло залізисті кварцити». Проте у дозволі на видобуток чітко зазначено корисну копалину, яку підприємство має право видобувати та переробляти, — це залізистий кварцит, який і є залізною рудою. Відтак, навіть з пресрелізу правоохоронців очевидно, що жодної іншої корисної копалини, окрім тої, на видобуток якої було отримано дозвіл, підприємство не видобувало. Підприємство переробляло залізисті кварцити на промисловий продукт, придатний для подальшого використання, але це не злочин, а звичайна господарська діяльність. Підприємство не переробляло залізну руду на «інші корисні копалини», зазначено у пресрелізі.
Також пресслужба заперечує арешт Лотоуса. А його заступнику та чинному начальнику відділу збуту Печерський райсуд столиці обрав особисте зобов’язання, а колишньому начальнику відділу збуту — заставу у розмірі 1,5 млн грн.
Метою цієї карної справи, на думку Ferrexpo, є перешкоджання діяльності Полтавського ГЗК:
«На нашу думку всі кримінальні переслідування посадових осіб Полтавського ГЗК та накладення арештів на майно підприємства направлені не на з’ясування об’єктивної істини у кримінальних провадженнях, а на створення перешкод та блокування законної господарської діяльності Полтавського ГЗК», — зазначили у пресслужбі підприємства.
Це не перша карна справа проти Полтавського ГЗК. 29 червня 2023 року Служба безпеки спільно з ДБР вручили підозру 6 керівникам Полтавського ГЗК компанії Ferrexpo. Їх підозрюють у привласненні 400 млн грн при торгівлі щебенем.
7 липня 2023 року Печерський суд Києва обрав запобіжні заходи для керівництва Полтавського ГЗК. Їм призначено тримання під вартою або заставу від 2 до 60 млн грн. Ferrexpo внесла за них заставу у розмірі 122 млн грн.