Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Настав час відкрити статистичні дані – аналітики. Мінфін підтримує

Настав час відкрити статистичні дані – аналітики. Мінфін підтримує. Прогнози ВВП України на 2023 через брак аналітичних даних різняться від -4,6% до +5,5%

Настав час відкрити статистичні дані – аналітики. Мінфін підтримує. Прогнози ВВП України на 2023 через брак аналітичних даних різняться від -4,6% до +5,5%

Українські економісти та аналітики звернули увагу уряду на те, що через закритий доступ до статистичних даних їм важко прогнозувати економічні зміни в країні.

Експерти сьогодні володіють недостатньою кількістю інформації про українську економіку, розповіла Олена Білан, директорка аналітичного департаменту Dragon Capital і членкиня наглядової ради ЦЕС, під час заходу «Чи зможе українська економіка зрости у 2023 році?»

Quote«Пів року тому я порушував питання доступу до статистики на засіданнях уряду, втім, тоді це не було почуто. Зараз це реальна проблема», – підкреслив Сергій Марченко, міністр фінансів України.

Він також вважає, що відкриту публікацію статистичних даних треба повернути.

Сьогодні у відкритому доступі є дані тільки про сектори, які відповідають лише за 30% економіки країни, нагадала Олена Білан. Саме тому прогнози різних аналітичних компаній можуть значно відрізнятися.

На початку березня Dragon Сapital поліпшив прогноз ВВП у 2023 році на 4,5 відсоткового пункту — до -0,5% р/р. Як уточнила Олена Білан, ситуація на ринку електроенергії швидко нормалізується, ВВП у третьому кварталі 2022 року також був кращим за очікування.

В інших аналітичних компаній і фінансистів (Concorde Capital, Oxford Economics, IER/GET, Morgan Stanley, Sense Bank, ICU) прогноз ВВП України на 2023 рік коливається від падіння на 4,6% до зростання на 5,5%.

Контекст. З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року Державна служба статистики припинила публікацію багатьох статистичних звітів. Дані про деякі сектори закрито зовсім, інші дані досі публікуються із затримкою в три — шість місяців.

У квітні 2022 року Мін'юст видалив із відкритого доступу 16 державних реєстрів. Згодом деякі з них відкрилися, але більшість відкритих даних досі недоступні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини