Facebook Pixel

В Україні обрали нового очільника Верховного Суду: що про нього відомо

26 травня на Пленумі суддів новим очільником Верховного Суду Україні було обрано 56-річного Станіслава Кравченка.

Про це повідомляє пресслужба суду.

За Станіслава Кравченка віддали 108 голосів зі 142. Зокрема, 5 суддів були проти проведення Пленуму.

Що відомо про Станіслава Кравченка

Станіслав Кравченко народився 5 березня 1967 року в селі Одинці Козелецького району Чернігівської області.

Після навчання в 1992 — 1993 роках почав працювати стажером судді Козелецького районного суду. Потім десять років працював там суддею, а з 2002 до 2011 року був суддею апеляційного суду Києва.

У 2011 році Кравченка обрали до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, створення якого було частиною реформи, яку проводила команда Віктора Януковича. Після Революції гідності 23 квітня 2014 року Кравченка призначили заступником голови цього суду.

У 2017 році він пройшов конкурс до новоствореного Верховного Суду, де очолив його впливовий підрозділ — касаційний кримінальний суд.

Чому Станіслав Кравченко є не найкращою кандидатурою на посаду голови Верховного Суду

Громадськість звинувачувала Кравченка у недоброчесності. Зокрема, представник Dejure Михайло Жернаков повідомляв, що Кравченко ухвалював рішення з порушеннями, що визнав Європейський суд із прав людини, «але збрехав про це в декларації доброчесності». Також він не декларував усе своє майно.

У деклараціях за 2012 — 2014 роки суддя не вказав у власності земельну ділянку площею 900 кв. м, якою володів з 2002 року. Водночас на цій ділянці розташовувався будинок, який він також не вказував у деклараціях за 2004, 2006, 2009 роки.

Крім того, за даними BBC, Кравченко пообіцяв суддям, зарплати яких сягають 300 — 400 тис. грн на місяць, безплатні квартири в обмін на голоси на свою користь.

Що сталося з попереднім головою Верховного Суду Всеволодом Князєвим

Увечері 15 травня НАБУ взяло під варту голову Верховного Суду України Всеволода Князєва під час отримання хабаря в розмірі $2,7 млн. Князєв, ймовірно, отримував гроші від людей, які діяли в інтересах олігарха Костянтина Жеваго. Пресслужба Жеваго всі звинувачення відкидає. Підозру Князєву ще не вручено.

Наступного дня, 16 травня, Пленум Верховного Суду висловив недовіру голові ВС Князєву та достроково позбавив його статусу очільника суду. За це проголосували 138 судей. 18 травня Вища Рада Правосуддя дозволила тримати Князєва під вартою з альтернативою у вигляді застави в розмірі 150 млн грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉