Facebook Pixel

Кабмін змінив строк формування списку олігархів

КМУ відтермінував строк формування реєстру осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів). Про це йдеться в розпорядженні № 177 від 24 лютого.

Встановлено, що строк, порядок формування та ведення цього реєстру буде визначено не раніше ніж «за три місяці з дня опублікування висновку Венеціанської комісії». Попередньо строком створення списку був квітень 2022 року. Положення мають розробити Рада національної безпеки та оборони (РНБО) разом із Міністерством юстиції.

Водночас передбачено внесення змін до Закону «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)» з урахуванням висновку Венеціанської комісії, зокрема щодо визначення Мін’юсту відповідальним за формування та ведення реєстру олігархів.

Також змінився строк ухвалення Верховною Радою законопроєкту про лобіювання для забезпечення прозорості діяльності осіб, які намагаються впливати на зміст розроблюваних правових актів або управлінських рішень (лобістської діяльності), та обмеження корупційних ризиків, пов’язаних з такою діяльністю. Тепер це буде грудень 2023 року, замість грудня 2022 року.

Відповідні зміни внесено до плану заходів щодо запобігання зловживанню надмірним впливом особами, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархами), затвердженого розпорядженням Кабінету міністрів № 1582 від 24 листопада 2021 року.

Нагадаємо, що 23 вересня Верховна Рада ухвалила президентський законопроєкт № 5599 «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)» в другому читанні та в цілому. «За» це рішення проголосували 279 народних депутатів із 379, зареєстрованих у сесійній залі. Згідно з текстом документа, буде створено реєстр олігархів. Рішення щодо внесення до нього осіб ухвалюватиме РНБО. Дія закону обмежується 10 роками. Він має стати основою антитрастових і антилобістських законів.

Одна із семи рекомендацій Єврокомісії, які Україна має виконати для початку переговорів щодо вступу до Європейського Союзу, — боротьба з олігархами, зокрема імплементація антиолігархічного закону. При цьому Венеціанська комісія досі не надала висновків щодо документа. Очікується, що комісія підготує висновок до закону про олігархів до 10 — 11 березня 2023 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉