Facebook Pixel
banner-kolo-md.jpg

Єврокомісія підтримує для України пільговий режим торгівлі з ЄС ще на рік

Європейська комісія (ЄК) запропонувала в четвер продовжити припинення дії імпортних мит, квот і заходів торговельного захисту щодо українського експорту до Європейського Союзу ще на один рік. Про це пише «Інтерфакс-Україна».

«Це є продовженням незмінної підтримки економіки України з боку ЄС і допомагає пом'якшити складну ситуацію, у якій опинилися українські виробники та експортери (...). Основна мета автономних торгових заходів – підтримати Україну, але заходи також враховують занепокоєння промисловості ЄС», — наголошується в комюніке, опублікованому в Брюсселі.

З цією метою, а також з огляду на значне збільшення імпорту деяких сільськогосподарських продуктів з України до ЄС у 2022 році оновлені автономні торговельні заходи містять «прискорений захисний механізм для захисту ринку Союзу в разі потреби», — зазначено в документі ЄК.

Наразі цю пропозицію розглядатимуть Європейський парламент і Рада ЄС для забезпечення плавного переходу від поточного режиму автономних торгових заходів до нового, пояснюють у Брюсселі. І від їхнього рішення залежить, чи буде остаточне продовження пільг.

Нагадаємо, що торік загальна сума експорту аграрного сектору склала $23,6 млрд. Про це повідомив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» академік НААН Микола Пугачов.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉