Facebook Pixel

США виділять $2 млрд для армії Польщі, щоб посилити східний фланг НАТО

США нададуть Польщі другу позику на модернізацію армії на $2 млрд, щоб посилили східний фланг НАТО. Польща також здійснюватиме закупівлю оборонного обладнання США, такого як літаки F-35, ракетні системи Patriot і бойові танки Abrams. Про це повідомили у Держдепартаменті США.

Як США допомагатиме армії Польщі у рамках заходів НАТО

США нададуть Польщі другу позику на фінансування армії, що ще більше зміцнить східний фланг НАТО. Зараз Польща здійснює масштабну програму військової модернізації, включаючи закупівлю оборонного обладнання США, такого як літаки F-35, ракетні системи Patriot і бойові танки Abrams.

Уряд США виділить до $60 млн іноземного військового фінансування, щоб субсидувати оборонну модернізацію Польщі через підтримку термінових закупівель оборонних товарів і послуг у Штатах.

Quote«Прямі позики на іноземне військове фінансування є інструментом співпраці у сфері безпеки для деяких із наших найважливіших партнерів у сфері безпеки. Надходження від позики допоможуть Польщі у військовій модернізації, сприяючи зміцненню оборони та стримування східного флангу НАТО», – зазначили у Держдепі США.

Польща витрачає 4% ВПП на оборону, що є найвищим показником в альянсі. У Польщі знаходяться тисячі військовослужбовців США та союзників, у тому числі передовий штаб 5-го корпусу США у Познані.

Нагадаємо, стало відомо, що за новим планом НАТО, альянсу потрібні ще від 35 до 50 додаткових бригад, щоб мати змогу захиститися від нападу з боку росії.

Подякувати 🎉