Сьогодні країни-гіганти домовилися відновити зусилля, спрямовані на завершення торгової війни та уникнення ескалації тарифів. Перемир’я дозволить торговим делегаціям держав розробити нову угоду, передає Business Insider.
Китайське державне агентство Xinhua повідомило, що США не буде продовжувати митну політику проти Китаю.
Президент США Дональд Трамп повідомив журналістам, що це була дуже плідна зустріч. Йому та лідеру Китаю Сі Цзіньпіну вдалося дійти консенсусу.
Трамп та Сі були вимушені домовитися, оскільки торгова війна впливала на економіку інших країн, окрім США та Китаю. Продовження конфлікту могло б призвести до глобального уповільнення темпів розвитку світової економіки.
На президента США тиснула республіканська партія, яка у передвиборчому змаганні вимагала від Трампа дійти згоди з главою Китаю.
Контекст
- Торгова війна між США та Китаєм розпочалась у 2018 році. Тоді країни обклали одна одну торговими податками на суму $68 млн.
- Конфлікт між США і Китаєм загострився у травні 2019 року, коли президент США Дональд Трамп підвищив митні збори на китайські товари обсягом $200 млрд на рік до 25%.
- Китай вжив відповідних заходів — ввів 5 – 10 -%-процентні тарифи на імпорт продукції з США обсягом $60 млрд. У 2018 році Китай поставив товарів у США на $478 млрд, в той час як імпорт зі Штатів до Піднебесної склав $155 млрд.
- Обмеження порушили глобальний ланцюг постачань Huawei і спричинили у кількох американських компаній (Google, Micron і Qualcomm) хитке становище.
- Apple, Microsoft, HP та інші техногіганти США виступили проти введення нових мит по відношенню до Китаю. Представники компаній та промислових підприємств попередили, що подальша ескалація конфлікту негативно позначиться на економіці Сполучених Штатів.
- У червні Китай розпочав розслідування проти FedEx, щоб дізнатись, чи порушила компанія права та чи завдала шкоди інтересам клієнтів, після того як вона відправила пакунки іншим адресатам. У FedEx визнали помилку.
- Країни обклали одна одну тарифом на суму близько $360 млрд.
- Консультант Broadcom, Starbucks і Apple Брайян Кеарі попереджав, що бізнес в умовах торгового конфлікту міг потрапити у хаос та зазнати значних втрат.