США і Китай домовились знизити більшість тарифів на 90 днів: як відреагували ринки
США та Китай досягли попередньої домовленості про зниження митних тарифів на 90 днів у межах спроби послабити напруження в затяжній торговельній війні. Про це пише Bloomberg.
Згідно з домовленостями, американська сторона погодилася знизити мита на китайські товари зі 145% до 30%, натомість Китай зменшить тарифи на американський імпорт зі 125% до 10%.
Угоду називають першим кроком до економічної деескалації між двома найбільшими економіками світу. Після 90 днів сторони планують створити постійний механізм для подальших консультацій з економічних і торговельних питань.
Від Китаю переговори очолює віцепрем’єр Держради Хе Ліфенг, від США — міністр фінансів Скотт Бессент і торговий представник Джеймісон Грір. Обговорення можуть проводитися як у США та КНР, так і на нейтральній території.
Раніше, 10–11 травня, в Женеві відбувся високорівневий раунд перемовин, під час якого сторони обговорили реалізацію січневих домовленостей, досягнутих на двосторонньому саміті. Хе Ліфенг наголосив, що Китай не прагне торговельного конфлікту, але залишає за собою право на відповідні дії, якщо США продовжать економічний тиск.
Американська сторона заявила про «суттєвий прогрес» у переговорах. Деталі тимчасової угоди обіцяють оприлюднити 12 травня. Президент США Дональд Трамп охарактеризував діалог як конструктивний і заявив, що відкриття китайського ринку для американських компаній вигідне обом країнам.
Долар насолоджується найкращим днем за останній місяць на торговельно-зваженій основі, і головне питання для валютних ринків зараз полягає в тому, чи вже завдано шкоди довгостроковим позиціям американської валюти.
Так звані розвороти ризиків підкреслюють рідкісну динаміку, яка все ще зберігається: трейдери залишаються ведмежими щодо перспектив долара в довгостроковій перспективі. Хоча початкова реакція ринку сьогодні явно позитивна для долара, вона також відображає розгортання розтягнутих коротких позицій.
Коли пил вляжеться, ринки опціонів можуть запропонувати найчіткіше уявлення про те, куди далі піде світова резервна валюта.