США та Велика Британія у понеділок, 9 грудня, ввели новий пакет санкцій проти незаконних торговців золотом, які підживлювали спроможність рф фінансувати війну проти України.
Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters.
Що відомо про санкції Великої Британії проти нелегальних торговців золотом
Британський уряд заморозив активи чотирьох осіб, які причетні до контрабанди золота. Один із них, зокрема, купив російського золота на понад $300 млн, чим забезпечив дохід москві.
«Незаконне золото — це напад на легальну торгівлю цінним товаром, що розпалює корупцію, підриває верховенство права та закріплює порушення прав людини, такі як дитяча праця», — йдеться в заяві британського МЗС.
Також Міністерство закордонних справ Великої Британії додало, що росія використовує незаконну торгівлю золотом для відмивання грошей і ухилення від санкцій. Таким чином, вона підтримує свої військові потуги.
Як зазначає Reuters, Британія та інші великі західні економіки заборонили імпорт нового російського золота у 2022 році. Однак після цього рф знайшла інші ринки для продажу видобутого нею дорогоцінного металу.
Минулого тижня Лондон, працюючи спільно з Вашингтоном, заявив, що розірвав глобальну мережу відмивання грошей, яку використовували росіяни, щоб уникнути санкцій.
Що відомо про санкції США проти нелегальних торговців золотом
У понеділок США також наклали санкції на десятки компаній і людей. Як зазначає агентство, вони причетні до глобальної мережі контрабанди золота та відмивання грошей, що базується в Зімбабве.
Так, обмеження стосувались Камлеша Патні, який подружився з тодішнім президентом країни Робертом Мугабе. Зловмисник брав участь у схемі отримання готівки шляхом продажу природних ресурсів країни в іноземних юрисдикціях. Він завищував звітності про кількість готівки, що поверталася назад, за що вони виплачували компанії компенсацію.
За словами Міністерства фінансів США, мережа Патні охоплює кілька країн, включно з Об’єднаними Арабськими Еміратами, Сінгапуром та Киргизстаном.