ФБР провело обшуки у будинках двох американців, пов'язаних з російськими державними ЗМІ, зокрема колишнього інспектора Організації Об'єднаних Націй з питань озброєнь і радника кандидата в президенти США від Республіканської партії Дональда Трампа у 2016 році. Про це повідомляє Reuters.
Ці кроки слідують за нещодавніми попередженнями США про те, що російський уряд намагається вплинути на президентські вибори в США у листопаді.
Один будинок у Делмарі, штат Нью-Йорк, був пов'язаний зі Скоттом Ріттером, колишнім інспектором Організації Об'єднаних Націй з питань озброєнь і критиком зовнішньої політики США, а інший — у Вірджинії — з Дмітрієм К. Саймсом, радником першої президентської кампанії Трампа у 2016 році.
ФБР заявило в середу, що проводило «санкціоновану судом правоохоронну діяльність у певних місцях».
Американська розвідка заявила, що росія залишається «домінуючою загрозою» для виборів у США і що москва використовує складний арсенал інструментів, щоб підтримати одного з кандидатів і посіяти розбіжності. Росія відкидає ці звинувачення.
У середу газета The New York Times повідомила, що Міністерство юстиції США розпочало більш широке кримінальне розслідування щодо американців, які співпрацювали з російськими державними телевізійними мережами. Газета посилається на американських чиновників, поінформованих про хід розслідування. ФБР не надало жодних коментарів щодо цієї історії.
Незабаром очікуються нові обшуки і можливі кримінальні звинувачення, повідомила газета «Таймс» з посиланням на неназваних чиновників. Прокурори не оголосили звинувачення проти Саймса і Ріттера.
Саймс, який веде щотижневе ток-шоу на російському державному телеканалі «Первый канал», заявив іншому державному ЗМІ «Спутник», що вважає обшук ФБР «спробою залякати мене, дискредитувати мене і завдати шкоди моїй можливості жити в Сполучених Штатах або навіть відвідувати США, а також завдати шкоди моїм фінансам».
Ріттер, якого у 2011 році суд присяжних визнав винним у секс-торгівлі неповнолітніми в інтернеті, сказав, що обшук ФБР у його будинку був пов'язаний із занепокоєнням американського уряду щодо ймовірного порушення Закону про реєстрацію іноземних агентів. Закон вимагає від американців розкривати інформацію про політичну діяльність від імені іноземних урядів.
Він заперечує порушення і каже, що вважає обшук відплатою за його критику зовнішньої політики США, в тому числі щодо України. Він заявив, що співпрацював зі слідством.
Цього тижня Ріттер написав у державному ЗМІ Russia Today, що він був «зовнішнім дописувачем (тобто контактором) RT з квітня 2020 року».