Facebook Pixel

Справа Коломойського: суд продовжив арешт олігарха до 26 січня

28 листопада 2023 року Шевченківський суд Києва продовжив арешт Ігорю Коломойському. Олігарх залишиться під вартою до 26 січня, з альтернативою застави 3 млрд 712 тис. грн.

Про це повідомило «Суспільне Новини».

У чому Коломойського звинувачують правоохоронці

7 вересня Детективи НАБУ за погодження керівника САП повідомили колишньому кінцевому бенефіціарному власнику ПАТ КБ «ПриватБанк» та п’ятьом членам організованої ним групи про підозру у заволодінні коштами банку на суму понад 9,2 млрд грн.

Слідство встановило, що у січні-березні 2015 року Ігор Коломойський, кінцевий бенефіціар банку, на той момент голова Дніпропетровської обласної держадміністрації, розробив план заволодіння коштами ПАТ КБ «ПриватБанк» з метою подальшого фінансування підконтрольної офшорної компанії та збільшення власної частки у статутному капіталі банку.

Для цього банк штучно зобов’язали виплатити вказаній підконтрольній компанії понад 9,2 млрд грн під приводом нібито зворотного викупу власних облігацій за завищеною вартістю.

НАБУ кваліфікувало дії підозрюваних за статтями 191, 209, 366 Кримінального кодексу України. Директора департаменту міжбанківського дилінгу банку було затримано за ст. 208 КПК.

Також Служба безпеки України, Бюро економічної безпеки та Офіс генерального прокурора відкрили справу проти олігарха за підозрою у заволодінні 5,8 млрд грн ПриватБанку.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉