Facebook Pixel

Справу Чауса про хабарництво передали до суду

Справа Чауса: екссудді загрожує від 8 до 12 років в’язниці. Фото: Мусієнко Владислав / УНІАН

Справа Чауса: екссудді загрожує від 8 до 12 років в’язниці. Фото: Мусієнко Владислав / УНІАН

Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура передали до суду обвинувачення щодо екссудді Дніпровського районного суду міста Києва Миколи Чауса. Він вимагав хабар у сумі $150 тис. за «потрібне рішення» у справі про торгівлю наркотиками. Про це повідомляється на сайті НАБУ.

Дії Чауса кваліфікували за частиною 4 статті 368 Кримінального кодексу України. За це загрожує від 8 до 12 років в’язниці з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Контекст. Детективи НАБУ викрили Чауса у 2016 році. Кошти виявили у двох скляних банках, які суддя закопував у дворі свого дому.

Telegram Logo

Скориставшись суддівським правовим імунітетом, він переховувався та втік з України (кримінальне провадження за фактом незаконного переміщення екссудді через державний кордон України натепер розслідує СБУ). Із 16 серпня 2016 року суддю було оголошено в національний розшук, а надалі — у міжнародний розшук.

У 2017 році його затримали на території Молдови. НАБУ подало клопотання про екстрадицію екссудді до України. У квітні 2021 року з’явилася інформація про нібито його викрадення. Місцеперебування Чауса було невідоме аж до липня 2021 року, коли експосадовця виявили в одному із сіл Вінницької області. 3 серпня детективи НАБУ затримали екссуддю Дніпровського райсуду Києва в лікарні «Феофанія».

Коментарі

Всі новини