Facebook Pixel

SpaceX Ілона Маска поставила рекорд: 143 супутника запущені на одній ракеті

О 17:00 за київським часом 24 січня відбувся наймасовіший за кількістю супутників космічний запуск в історії. На орбіту на ракеті компанії SpaceX відправлені 143 супутника загальною масою близько п'яти тонн. Ці супутники належать 30 клієнтам, серед яких уряди, організації, компанії і університети.

Попередній рекорд масовості запуску належав Індії — 15 лютого 2017 року було виведено на орбіту 104 супутника.

Ракета Falcon 9 стартувала з космодрому на мисі Канаверал. Вона вперше оснащена розгінним блоком Sherpa-FX. Він виведе корисні навантаження на 525-кілометрову орбіту.

Серед корисного навантаження є і 10 Starlink, які будуть розміщені на полярній орбіті для перевірки супутникового інтернету в нових регіонах.

Подібні пакетні запуски компанія Маска обіцяє проводити не рідше, ніж раз на чотири місяці. Місце на ракеті продають за ціною $1 млн за 200 кг вантажу і $5 тис. за кожен додатковий кілограм.

Додатково. Перший прототип космічного корабля Starship для польоту на Марс, розроблений компанією SpaceX, здійснив вдалий запуск, але вибухнув під час посадки. Однак політ все одно є успішним, оскільки команда змогла отримати всі необхідні дані.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉