Розробники горючих сланців різко скорочують витрати на бурові заходи, але поки лише незначно зменшують обсяги видобутку нафти, оскільки в Техасі йде обговорення обов'язкового скорочення виробництва.
Компанії, які оголосили про скорочення, прогнозують, що обсяги видобутку в 2020 році знизяться на 5-10%, повідомляє S&P Global Platts.
У той же час розробники сланців скорочують капітальні витрати набагато значніше. Зокрема, пермський виробник Centennial Resource Development скорочує капітальні витрати на 50% до $320 млн і зупиняє чотири з п'яти своїх бурових установок. Компанія Amplify Energy уріже витрати на 37% до $29 млн.
Обидві компанії не оголосили свої прогнози по фізичним обсягами скорочення, але втрати, безумовно, будуть. У багатьох компаній початкові прогнози щодо видобутку на 2020 рік були значно вище їх середніх обсягів на 2019 рік. В цілому північноамериканські виробники, що публічно торгуються, скоротять виробництво на 320 тис. барелів на добу в 2020 році.

Цього навряд чи достатньо, щоб в значній мірі вплинути на величезні надлишку сирої нафти в світі через скорочення попиту і цінову війну Саудівської Аравії і Росії. Тому Комісія по залізниці Техасу, яка регулює діяльність нафтогазової галузі, веде переговори з виробниками про скорочення видобутку в штаті, чого не було з 1973 року. Кілька пермських виробників, включаючи Pioneer Natural Resources, наполягали на такій мірі.
Якщо більшість з трьох осіб Залізничній комісії виступлять за таку міру, вони отримають можливість вимагати від операторів пропорційної видобутку кожної зі своїх свердловин нижче своїх виробничих потужностей.
Такий захід буде просуватися тільки в тому випадку, якщо США, Саудівська Аравія і, можливо, Росія, прийдуть до компромісу і укладуть широку міжнародну угоду по скороченню обсягів видобутку нафти. За словами комісара залізниці Райана Сіттона до такого формату угоди схиляється генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо.
«Теоретично, Техас може скоротити виробництво на 10%, і якщо Саудівська Аравія бажає скоротити виробництво на 10% в порівнянні з рівнем до пандемії, а Росія готова зробити те ж саме, це поверне ринок на докризовий рівень», — пише Сіттон в редакційній статті на Bloomberg.