Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У Києві та області фіксують стрімке відновлення ринку нерухомості

У Києві та області фіксують стрімке відновлення ринку нерухомості

У Києві та області фіксують стрімке відновлення ринку нерухомості

Український маркетплейс DOM.RIA підсумував зимовий сезон на ринку нерухомості та представив звіт щодо пропозицій і цін на новобудови, вторинний продаж житла та оренду. У столиці та на Київщині ринок первинного житла стрімко відновлюється, зростає кількість запитів і на оренду житла.

Про це стало відомо зі звіту аналітичного центру DOM.RIA за грудень — лютий 2023 року.

Так, на первинному ринку станом на кінець лютого 2023 року в Україні працюють 72% відділів продажів. У Києві цей відсоток фіксується на позначці 75%. І якщо взяти до порівняння осінній і зимовий періоди, то в Київській області спостерігається збільшення відділів продажів, що працюють, на 5,6%.

nknqrmwc.png
Quote«Щодо готового житла, то протягом зимового періоду в Україні ввели в експлуатацію 154 новобудови, які мають 275 секцій. У Києві – 14 новобудов і 33 секції, а в Київській області – 38 новобудов і 85 секцій», – йдеться в дослідженні.

Крім того, на кінець лютого в Україні зафіксували 586 готових новобудов. Узимку було відновлено будівництво в 35 житлових комплексах, 24 із них – у Київській області.

За даними DOM.RIA, станом на лютий, найвища вартість квадратного метра в однокімнатній квартирі була саме в Києві – 48 892 гривень. Як порівняти з лютим минулого 2022 року, відбулося зростання на 36,6%. Цікаво, що простежується спад вартості проти січня 2023 року на 1% через коливання курсу.

61.jpg

Щодо вторинного ринку, то тут в осінній і зимовий періоди були як спад, так і зростання нових пропозицій щодо продажів.

Quote«На Київщині (не враховуючи столицю) збільшення нових пропозицій на 46,5%, у столиці – на 12%... Найвища середня ціна однокімнатної квартири зафіксована в Києві – $80 285. Якщо порівняти лютий цього та минулого року, бачимо спад на 22,5%», – додають у компанії.


191.jpg

Варто зазначити, що у 2022 році, попри повномасштабну війну рф проти України, будівельники почали будівництво 98,4 тис. квартир. Очікуваним лідером є столичний регіон: у Київській області будівельні компанії задекларували початок будівництва 28,8 тис. квартир.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини