Українцям пропонують розповісти, що допомагає відновлюватись, у «Щоденниках стійкості»

Українцям пропонують розповісти, що допомагає відновлюватись, у «Щоденниках стійкості»

25 жовтня 2024 року відразу після Радіодиктанту національної єдності стартував спецпроєкт «Щоденники стійкості». У його рамках можна розповісти, що допомагає українцям не здаватися. Він є частиною комунікаційної кампанії «Ти як? Стійкість» – ініціативи Всеукраїнської програми ментального здоров’я, започаткованої першою леді Оленою Зеленською, у партнерстві з Суспільним Мовленням і Українським Радіо.

У рамках проєкту «Щоденники стійкості» українців закликають поділитися тим, що допомагає їм відновлюватися та знаходити мотивацію. Які щоденні радощі й маленькі ритуали стають великими цінностями, допомагаючи «триматися на плаву». Як активувати позитивне мислення – важливий компонент стійкості та ключ до ментального здоров'я.

Що варто знати про «Щоденники стійкості»

Цей проєкт сфокусований на одному з п'яти ключових елементів стійкості – корисному мисленні. Письмо про пережите є ефективним прикладом цієї практики, саме це пропонують учасникам «Щоденників стійкості».

Проєкт створений, щоб українські голоси лунали, а особисті історії перетворювалися на національну мозаїку стійкості. Досвід однієї людини може стати підтримкою для іншої. Ті, хто зараз потребують натхнення та опори, зможуть знайти їх у розповідях інших людей.

«Що роблять українці після вкотре безсонної ночі? Ведуть дітей до школи та садочка. Їдуть на роботу. У когось важлива контрольна в університеті. Хтось збирає сьогодні компанію, щоб плести маскувальні сітки на фронт. Історії стійкості українців – серед нас, вони навіть у звичному буденному. І все, що би з нами не відбувалося (хороше чи погане) – важливо осмислювати, виписувати: в прямому сенсі – ручкою на папері. Це ефективна ментальна практика. А ще, якщо своєю історією стійкості поділитися – вона може стати опорою для когось», – зауважила керівниця Координаційного центру з психічного здоров'я Кабінету Міністрів України Оксана Збітнєва.

Як долучитися до проєкту «Щоденники стійкості»

Долучитися до «Щоденників стійкості» може кожен. Для цього достатньо завантажити свою історію на спеціальну сторінку платформи «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Ви також можете поширити інформацію про проєкт у соціальних мережах, щоб надихнути друзів поділитися своїми емоціями та досвідом.

Автори проєкту наголошують, що немає незначних історій. Кожен може розповісти про ті моменти, що дарують натхнення та радість – обійми рідних, посмішку кота з першого поверху чи улюблену каву з сусідньої кав’ярні. Адже саме такі маленькі миті допомагають триматися і жити далі.

Читати на The Page