Facebook Pixel

Що українці на OLX віддають безкоштовно чи на обмін

З початком великої війни українці пожертвували багато гуманітарної допомоги, серед якої одяг та взуття, продукти харчування, ковдри та товари гігієни. Досі в Україні працюють точки, куди можна принести одяг чи інші товари, які потім передадуть тим, хто цього потребує.

Опція обміну або можливість віддати речі безкоштовно доступна також на OLX. Платформа оголошень поділилась аналітикою про те, що українці найчастіше обмінюють або віддають безкоштовно та чи змінився перелік порівняно з минулим роком.

На першому місці, як за кількістю пропозицій, так і за кількістю відгуків користувачів на оголошення, знаходяться тварини. Оголошень про бажання безкоштовно віддати котів або собак близько 40 тисяч, тоді як кількість попиту на такі пропозиції становить 50 тисяч відгуків.

Популярною позицією, якою українці готові поділитися безкоштовно, є одяг, найчастіше дитячий. Оголошень про бажання віддати одяг для дівчаток, хлопчиків, дитяче взуття чи одяг для новонароджених – понад 13 тисяч, в той час як кількість відгуків на ці оголошення сягає майже 35 тис.

У топ речей, якими українці готові поділитися безкоштовно, також входять ліки та гігієнічні засоби. Таких оголошень на платформі майже 2 тисячі, кількість відгуків становить – 7874.

Охоче безкоштовно діляться на платформі книгами та журналами, кількість таких пропозицій – 1533, відгуків на них – 2667. Також у перелік найпопулярніших речей, які українці готові віддати на обмін або безкоштовно, входить жіночий одяг. Таких оголошень на платформі – 1497, водночас кількість відгуків на них сягає майже 5 тисяч.

Якщо взяти до уваги аналогічний перелік за минулий рік, то товари, якими українці готові поділитись безкоштовно, майже не змінились. У топі 2022 року були тварини, одяг та взуття для дітей, книги і журнали, а також жіночий одяг та окремо верхній жіночий одяг. Можемо зробити висновок, що протягом року серед українців залишається досить високий запит на отримання безплатного дитячого одягу. Частково це може бути повʼязано із великою кількістю ВПО та економічною ситуацією в країні.

У категорії «Допомога» на платформі оголошень найчастіше пропонують дитячі одяг або взуття, медикаменти, житло або медичну допомогу. Пропозиції з позначкою «потребую допомоги» у більшості випадків стосуються дитячого одягу, їжі та продуктів, транспорту.

Тому одяг або речі, якими ви не користуєтесь, проте які в гарному стані, можна відносити у спеціальні пункти збору або розмістити оголошення про готовність їх віддати безкоштовно на OLX. Таким чином можна долучитися до допомоги тим, хто цього зараз потребує.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉