Шмигаль розповів про проблеми програми «5-7-9»

Денис Шмигаль. Фото: сайт Кабміну

Денис Шмигаль. Фото: сайт Кабміну

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю The Page розповів про те, які проблеми є у державної програми «Доступні кредити 5-7-9%». За його словами, потрібен час для комунікації цих програм і для того, щоб люди до них звикли, оскільки вони були новими у кризових умовах коронавірусу.

«Програма готова, гроші лежать, а кредити, наприклад, не рефінансуються або їх не отримують. Доводилося доходити до рівня виконавців у банках і дивитися, які причини, в чому затримки з видачею таких кредитів, чому вони не мають попиту, а також усувати ці причини».

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

За словами Шмигаля, тільки зараз програма набрала тих обертів, яких вона повинна була набрати ще в травні — червні. Він також додав, що сьогодні бізнес задоволений, що подібні програми існують.

Варто зазначити, що з моменту запуску програми її кілька разів було видозмінено. Прем'єр пояснює, що держава змінила її філософію: з'явилася можливість рефінансування працюючих кредитів для того, щоб малий і середній бізнес отримали так звані кредитні канікули, тобто звільнення від сплати тіла кредиту і сплати відсотків.

Telegram Logo

Quote«Сьогодні ця програма набрала обертів. Уже видано кілька тисяч кредитів. Загалом пакет кредитів малого та середнього бізнесу — 70 млрд грн, з яких 4,9 млрд грн фактично рефінансовано», — резюмував Шмигаль.

Контекст. Програма «Доступні кредити 5-7-9%» розрахована на розвиток підприємницької діяльності з річним доходом щонайбільше 100 млн грн. Банки можуть видавати такі кредити на строк до п'яти років у розмірі до 3 млн грн. Держава взяла на себе обов'язок компенсувати підприємцю частину відсотків за кредитом.

Відсоткові ставки за кредитуванням у рамках програми складають від 5% до 9% річних. Розмір ставки залежить від кількості створюваних робочих місць. Передбачено можливість щоквартального зниження відсоткової ставки.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Раніше президент Зеленський звернувся до уряду з вимогою спростити процедуру видачі кредитів за програмою «Доступні кредити 5-7-9%».

Трохи пізніше стало відомо, що програма «Доступні кредити 5-7-9%» перестає працювати. Про це в коментарі для ділового тижневика Перша Шпальта повідомив керуючий партнер «Фінансового клубу» Руслан Чорний.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини