Шмигаль пояснив особливості вакцинації в Україні. В разі потреби, ковідні паспорта зроблять швидко

Фото: kmu.gov.ua

Вакцинація є добровільною для всіх категорій населення, всі вакциновані громадяни будуть зареєстровані в закритому державному реєстрі, а в разі потреби «ковідні» паспорта зроблять швидко.

Про це розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час прес-конференції, присвяченій першому році роботи уряду.

«Зараз за соціологічними опитуваннями готові вакцинуватися приблизно 43% українців. Наша мета — це вакцинація до 70% населення, щоб в країні був колективний імунітет... Ми очікуємо, що в цьому і наступному році вакцинуються близько 22 млн українців», — зазначив прем'єр-міністр.

Він також додав, що є чітка дорожня карта, де передбачені всі етапи і процеси реалізації кампанії по вакцинації.

Щодо поставок, то у I і II кварталі цього року в Україні має прибути: 9 млн доз вакцин. У березні будуть відправлені 117 тис. доз вакцини виробництва Pfizer-BionNTech за програмою COVAX. Ще 500 тис. доз вакцини прибудуть від компанії AstraZeneca. І 1,5 млн доз вакцини AstraZeneca від індійського виробника Serum Institute.

Всього Україна веде переговори про закупівлю вакцин з шістьма виробниками.

Прем'єр підкреслив, що для успішного проходження вакцинної кампанії потрібно підвищувати довіру до процесу.

Також Денис Шмигаль проінформував, що всі вакциновані громадяни будуть зареєстровані в закритому державному реєстрі. Це дозволить їм в майбутньому отримати підтвердження щеплення.

«Дискусія про так звані «паспорти вакцинації» триває і в Європі, і в усьому світі. Наш уряд також залучено в них. Поки немає єдиної думки і моделі. Україна одна з лідерів цифровізації в світі, а тому в разі необхідності ми зможемо реалізувати відповідний проект таких паспортів», — розповів прем'єр.

Раніше МОЗ повідомляв, що вакцинація проти COVID-19 почнеться в Україні 15 лютого 2021 року.

Читати на The Page