Facebook Pixel

СБУ закрила канал поставок вугілля з Донбасу до країн Євросоюзу

Служба безпеки України заблокувала один з каналів нелегальних поставок вугілля з окупованого Донбасу в Україну і країни ЄС.

«Оперативники і слідчі спецслужби встановили, що організував протиправний механізм власник донецьких збагачувальних фабрик групи компаній «Енергоімпекс». За домовленістю з ватажками «ДНР», його структури «допомагали» бойовикам з сортуванням і збагаченням вугілля, добутим на «націоналізованих» шахтах», — сказано в повідомленні відомства.

В організації поставок оформлялися підроблені документи про походження вугілля і через територію РФ поставляли в Україну і деякі країни Європейського Союзу вже офіційно. Виручені кошти в більшості своїй йшли до бюджетів «ДНР».

Для організації схеми в Києві була зареєстрована дзеркальна комерційна структура з українською юрисдикцією.

«Вирішується питання про повідомлення про підозру організатору українського «офісу» та іншим фігурантам по ст. 258-3 Кримінального кодексу України», — повідомляє пресцентр СБУ.

Контекст. «Енергоімпекс» належить донецькому бізнесмену Андрію Орлову. У 2013 році, після конфлікту зі структурами президента Віктора Януковича через контроль над збагачувальними фабриками, Орлов був змушений виїхати з країни.

Деякі ЗМІ стверджують, що структури Орлова в 2016 році купили у System Capital Management 99,98% акцій «Центральна збагачувальна фабрика «Колосниковська» в окупованій частині Донецької області.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉