Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

СБУ викрила посадовців КМДА на розкраданні 12 млн грн, призначених на цифрову трансформацію

СБУ викрила посадовців КМДА в корупції. Фото: ssu.gov.ua

СБУ викрила посадовців КМДА в корупції. Фото: ssu.gov.ua

Кіберфахівці Служби безпеки України (СБУ) викрили корупційні схеми службовців підприємств Київської міськдержадміністрації (КМДА). За попередніми оцінками, місцевий бюджет втратив 12 млн грн. Про це повідомляється на сайті відомства.

Зазначається, що кошти розкрадали з ресурсів, виділених на цифрову трансформацію, зокрема на зацифрування технічної документації об’єктів нерухомості. Схема полягала в махінаціях із тендерними процедурами. По-перше, чиновники віддали перемогу в тендері на 40 млн грн без будь-якого конкурсу. По-друге, фігуранти провадження складали кошторис послуг зі свідомо завищеними показниками, що дало їм змогу покласти 12 млн грн у власні кишені. Гроші виводили через конвертаційний центр – на банківські рахунки фіктивних підприємств.

Як встановила СБУ, до організації оборудки причетні щонайменше три установи:

  • Департамент комунальної власності міста Києва (у структурі КМДА);
  • комунальне підприємство Київської міської ради «Київське міське бюро технічної інвентаризації»;
  • приватне підприємство «Лабораторія інформаційних технологій».

Правоохоронці провели 16 санкціонованих обшуків, за підсумками яких припинили діяльність незаконного конвертаційного центру, залученого до злочинної схеми, а також вилучили печатки та документи понад 30 фіктивних підприємств, документи щодо незаконного виведення коштів, серверне обладнання, комп’ютерну техніку та мобільні термінали, записи «чорної» бухгалтерії, котрі свідчать про привласнення державних коштів на загальну суму 12 млн грн.

Наразі планується проведення судово-економічної та комп’ютерно-технічної експертиз. Їхня мета — підтвердження завданих державі збитків на суму приблизно 12 млн грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини