Facebook Pixel

СБУ зв'язала «тарифні бунти» з Росією: мережа агітаторів працювала по всій Україні

СБУ заблокувала діяльність мережі інтернет-агітаторів. Фото: Pixabay

СБУ заблокувала діяльність мережі інтернет-агітаторів. Фото: Pixabay

Кіберспеціалісти СБУ викрили та припинили діяльність мережі агітаторів, які працювали на Російську Федерацію, повідомляє пресслужба СБУ.

За інформацією СБУ, активна робота агітаторів в мережі збігається з «тарифними протестами» в Україні.

Зазначається, що один із агітаторів був уродженцем Донецька, а діяв із Дніпропетровської області. Він розповсюджував матеріали на підтримку анексії АР Крим та окупації ОРДЛО, закликав до фізичного знищення міфічних «українських фашистів» і просував ідеї «руського миру».

Telegram Logo

На Херсонщині правоохоронці викрили мешканця міста Олешки. За інформацією досудового слідства, чоловік поширював в одній із заборонених соцмереж антиукраїнські матеріали, виправдовував російську збройну агресію проти нашої країни, а також закликав до відокремлення центральних, південних і східних областей з їхнім приєднанням до Росії.

Ще один агітатор із міста Берегово на Закарпатті створив низку акаунтів у соціальних мережах, через які поширював агітки до порушення територіальної цілісності України. Зокрема, він закликав громадян підтримати відокремлення Закарпатської області від нашої держави.

У Полтавській області кіберфахівці припинили діяльність інтернет-агітаторки, яка на персональній сторінці у забороненій соцмережі розміщувала публікації з пропагандою сепаратизму та закликами до змін меж території України. Вона брала активну участь у діяльності понад 20 спільнот антиукраїнського спрямування, які охоплювали аудиторію 100 тис. користувачів.

Контекст. У середині січня 2021 року в декількох областях України пройшли акції протесту проти підвищення тарифів на газ, світло та тепло. За словами глави Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимира Фесенка, протести можна вважати штучною політичною акцією.

Коментарі

Всі новини