Благодійний фонд Fundacja POSTUP і Національний університет «Львівська політехніка» (ЛПНУ) підписали меморандум про співпрацю щодо реалізації проєкту з ідентифікації та класифікації мін і боєприпасів, що не вибухнули.

POSTUP співпрацюватиме з НУ «Львівська політехніка» щодо автоматизації процесу розмінування

POSTUP співпрацюватиме з НУ «Львівська політехніка» щодо автоматизації процесу розмінування

POSTUP співпрацюватиме з НУ «Львівська політехніка» щодо автоматизації процесу розмінування



БпЛА для розмінування України
Вони об’єднають зусилля для автоматизації процесу розмінування, яким керує державна влада. POSTUP працює над технологією безконтактного сканування магнітного поля за допомогою дронів.
З початку повномасштабного вторгнення до 1000 цивільних осіб і військових було поранено та/або вбито від наземних мін, є нагальна потреба в технології, яка б більше ізолювала людей від необхідності роботи в умовах мінної небезпеки.
Один безпілотник здатний просканувати 10 — 15 гектарів на добу, тож за 5 років за допомогою 200 — 300 одиниць техніки можна було б просканувати всі відкриті території, забруднені мінами та боєприпасами, що не вибухнули. І для цього непотрібно б було залучати 100 тис. персоналу, щоб ті виконали ту саму роботу вручну.
«Поєднуючи готові рішення дрона та магнітометра й додаючи власні R&D для покращення якості вимірювань, Фонд хоче пришвидшити процес нетехнічного обстеження та технічного обстеження деокупованих територій», — повідомив Влад Козак, засновник і директор Fundacja POSTUP:
Розмінування на бездоріжжі
Національний університет «Львівська політехніка» працює над створенням наземної платформи, яка могла б виконувати завдання в агресивному довкіллі з великим ступенем невизначеності зовнішніх впливів. Одним із перспективних варіантів використання платформи є операції з гуманітарного розмінування.
Платформа досить легка (90 — 150 кг нетто), приводиться в рух електромоторами й має хороші можливості для роботи на бездоріжжі. Це може зробити її придатною для різних операцій, які виконуються під час гуманітарного розмінування, як-от дезактивація протипіхотних мін-розтяжок, дослідження, вилучення, дезактивація та/або транспортування виявлених наземних мін, а також виконання деяких операцій механічного розмінування.
Що дасть поєднання технологій
Поєднання цих двох підходів могло б наблизити автоматизацію робіт із розмінування.
Магнітометр здатний виявляти всі типи наземних мін, які мають достатню вибухову силу для знищення великої техніки. Якщо правильно визначити місцезнаходження, ці об’єкти можна вибірково вилучити або дезактивувати, а те, що залишилося, розмінувати механічним способом меншими електричними транспортними засобами з низьким енергоспоживанням. Це зменшить ризик для персоналу, який бере участь в операціях з розмінування.
Щоб прискорити подальші дослідження та розробки, POSTUP і ЛПНУ спільно шукатимуть інституційне фінансування. Пріоритетом буде також залучення іноземних інституцій. POSTUP уже веде переговори з декількома університетами Польщі, які були б зацікавлені зробити внесок у дослідження та допомогти Україні повернути сільськогосподарські землі й відновити інфраструктуру.
Контекст. У січні цього року ДСНС запустила оновлену інтерактивну мапу потенційно замінованих територій і застосунок «Розмінування України» для Android та iOS. На мапі позначено місця, потенційно забруднені вибухонебезпечними предметами, та відображається ступінь їхньої загрози.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також