Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Чому не підірвали мости з Криму та хто «розмінував» Чонгар: Резніков повідомив, коли буде розслідування

Розмінування Чонгару 2022: пояснення Резнікова. Фото: ДПСУ

Розмінування Чонгару 2022: пояснення Резнікова. Фото: ДПСУ

Очільник українського Міноборони Олексій Резніков анонсував проведення розслідування щодо ймовірного розмінування Чонгара та рішення не підривати мости з Кримом. Міністр заявив, що воно неодмінно буде, але після перемоги України в російсько-українській війні.

В інтерв’ю «Українській правді» він пояснив, що рішення про мінування/розмінування або підрив інфраструктурних об’єктів не належать до повноважень цивільної влади — це компетенція військових.

Quote«Я вам абсолютно відповідально скажу, що ухвалення рішень про замінування, розмінування, натискання кнопки, щоб щось підірвати, взагалі не належать до компетенції цивільної влади. Ні уряду, ні президента, ні міністра оборони, ні прем'єр-міністра, ні народних депутатів, ні вас – нікого. Це суто військове питання. Тому хтось придумав цей наратив, придумав, що хтось там сказав підірвати-не підірвати, розмінувати – це суто військова історія, саперна», — заявив він.

Міністр додав, що профільний парламентський комітет домовився провести розслідування цього питання, яке турбує українців буквально з першого дня повномасштабного вторгнення, але після звершення війни.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Нашими військовими було надано таке пояснення, що після перемоги буде проведено відповідне розслідування, і в разі встановлення фактів, що кимось із військових або представників інших сил сектору безпеки та оборони було скоєно злочин, то їх точно буде притягнуто до відповідальності… І всі факти сьогодні збираються, фіксуються, зокрема Службою безпеки, контррозвідкою», — додав Резніков.

Він наголосив, що підрив мостів не змінив би перебіг російського наступу, оскільки з Криму є ще 10 проходів суходолом.

Quote«Ще раз повторюю: чи мала місце диверсія, чи мало місце шпигунство, чи мала місце провокація або чиясь безглузда недбалість – але це точно не до цивільної частини влади, це питання до управління сектором безпеки та оборони. Тобто людей у погонах, які відповідали за цей напрямок», — зазначив глава Міноборони.

Контекст. 25 квітня Генштаб ЗСУ прокоментував інформацію про начебто «незамінування» Чонгара. У відомстві заявили, що міст було заміновано, однак українському війську протистояли сили, що переважали його в 15 разів. У повідомленні наголошується, що «усі висновки щодо правомірності ухвалених рішень під час бойових дій буде зроблено у встановлений законом спосіб після їхнього завершення».

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини