Facebook Pixel

Росіяни повністю відключили жителів Донецької та Луганської областей від газу

«Газпром» відключив транспортування природного газу з РФ до точки «Сохранівка» на додачу до захоплення компресорної станції «Новопсков» у Луганській області.

«Сьогодні вранці «Газпром» припинив транспортування газу з Росії до точки «Сохранівка»... Фактично представники агресора позбавили Україну можливості транспортування газу споживачам Луганської та Донецької областей», — повідомив CEO «Оператора ГТС України» (ОГТСУ) Сергій Макогон.

Він додав, що влада РФ несе повну відповідальність за гуманітарні наслідки таких дій.

Нагадаємо, що 10 травня на окупованих територіях України несанкціоновано було перекрито крани магістрального газопроводу «Шебелинка – Новопсков», яким здійснювалося транспортування газу до газопроводів Луганської та Донецької областей.

Через те у вівторок, 10 травня, ОГТСУ оголосила про припинення з 11 травня транзиту газу до Європи цим маршрутом. Через КС «Новопсков» здійснюється транзит майже третини газу (до 32,6 млн кубометрів на добу) з Росії до Європи.

«Унаслідок військової агресії російської федерації проти України низка об'єктів ГТС перебувають на території, що контролюється російськими військами та окупаційною адміністрацією. Натепер ОГТСУ не може здійснювати оперативно-технологічний контроль над КС «Новопсков» та іншими активами, розташованими на цих територіях», — зазначається в повідомленні.

ОГТСУ заявив, що для виконання транзитних зобов'язань перед європейськими партнерами можна тимчасово перенаправити транзитний потік на точку з'єднання «Суджа» на Сумщині. Проте «Газпром» відмовився від цього варіанту й оголосив про продовження транзиту газу через ГВС «Сохранівка» та КС «Новопсков».

Подякувати 🎉