IT

Росія стала лідером з розміщення шахрайських інтернет-ресурсів у 2019 році – Group-IB

Росія обійшла США за розміщенням фішингових ресурсів у 2019 році і посіла перше місце у світі. Про це йдеться у повідомленні компанії Group-IB, яка спеціалізується на інформаційній безпеці. У блокуванні шахрайських ресурсів частка РФ склала 34%, частка США — 27%, на третьому місці – Панама, у якої 8%. У першій десятці також Німеччина, ПАР, Велика Британія, Нідерланди, Канада, Малайзія та Франція.

Загалом минулоріч фахівці Центру реагування на інциденти кібербезпеки CERT-GIB заблокували близько 14 тис. фішингових ресурсів, що утричі більше, ніж роком раніше. Найбільше шахрайських сторінок було націлено на онлайн-сервіси (29,3%), хмарні сховища (25,4%) та фінансові організації (17,6%).

«Стрімке зростання кількості блокувань пояснюється не тільки ефективністю виявлення та детектування злочинних схем, а також зміною тактики фішерів, унаслідок чого збільшилася тривалість фішингових атак», – пояснили в компанії.

Telegram Logo

Якщо раніше шахраї припиняли роботу після блокування та перемикалися на інші бренди, то тепер вони продовжують роботу, замінюючи заблоковані сторінки на нові. Також вони ускладнили та розширили механізми реалізації фішингових атак.

Водночас шахраї переглянули цілі: за рік удвічі зросла кількість фішингових ресурсів для атак на хмарні сховища та утричі зросла кількість шахрайських сторінок, що націлені на користувачів інтернет-провайдерів. Це пояснюється прагненням отримати персональні та платіжні дані користувачів, вважають експерти компанії.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. За даними компанії Positive Technologies, у першому кварталі 2020 року зловмисники реалізували на 23% більше кібератак, як порівняти з четвертим кварталом минулого року. Зростання кіберзлочинності пов'язано зі спалахом COVID-19, що створило сприятливі умови для фішингових атак і соціальної інженерії, а також з масовим переходом на віддалену роботу.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини